Selçuk Bayraktar: Türkiye Yüzyılı'na sizler ve eserleriniz damga vuracak

Selçuk Bayraktar: Türkiye Yüzyılı'na sizler ve eserleriniz damga vuracak

Selçuk Bayraktar: Türkiye Yüzyılı'na sizler ve eserleriniz damga vuracak

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, İzmir'de TEKNOFEST 'te önemli açıklamalarda bulundu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, İzmir Çiğli Havalimanı'nda kapılarını ziyaretçilerine açtı. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST İzmir’in açılış konuşması yaptı.

Bayraktar'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

 “Kıymetli İzmirliler, desteğini esirgemeyen basın mensubu dostlarımız ve tam bağımsız Türkiye’nin geleceği olan sevgili gençler, kültürün beşiği İzmir’de TEKNOFEST’e hoş geldiniz.

Her biriniz bu toprakların tarihine, kültürüne ve geleceğine katkıda bulunan birer yıldızsınız. Sizleri burada görmekten dolayı büyük bir gurur ve mutluluk duyuyorum. İzmir sadece doğal güzellikleri ile değil aynı zamanda ulusal tarihimizdeki kritik önemi ile özeldir. İzmir kurtuluş savaşının zafere ulaştığı yerdir. Bu vesile ile bağımsızlık mücadelemizi zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi yad ediyorum.”

‘İŞTE MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ BUDUR’

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Aselsan, Arçelik ve Baykar olarak geliştirdiğimiz solunum cihazları ile mazlumlara ve insanlığa nefes olmaya çalıştık. Dünya bırakın solunum cihazlarını parçalarının dahi satışını yasaklarken Türkiye hem kendi ihtiyacını karşıladı hem de binlerce cihazı ihraç etti. Bunun yanında medeniyetimizin değerlerinden aldığı ilhamla bir tek solunum cihazı olmayan ülkelere nefes almak için bu cihaza ihtiyaç duyan mağdurlara hibe etti. İşte insanlık için teknoloji, milli teknoloji hamlesi budur.

Bilgi ile donanmak bize sadece teknik bir avantaj sağlamaz, hayatın gerçek anlamını da keşfetmenize yardımcı olur, değişim TEKNOFEST kuşağı ile dev bir dip dalgası olarak geliyor.

Teknoloji yarışmalarına başvuran gençlerimiz teknolojinin tüm sivil alanlarında bayrağı çok daha yükseğe taşıyacak. Türkiye araştırıyor, geliştiriyor, üretiyor ve her alanda kalkınıyor. Değişen dünyaya ruh verecek olan bizleriz.

TEKNOFEST’te el ele vererek fikirlerimizi, projelerimizi ve hayallerimizi paylaşarak daha yükseklere ulaşmamız mümkün. Gelin bu yeni günü birlik, beraberlik ve sevgi içinde kucaklayarak tüm insanlık için yarınları şekillendirelim.

TEKNOFEST gençlerimizin, umutlarını, hayallerini ve geleceğe dair tutkularını ortaya koyduğu bir dönüşüm rüzgarı. TEKNOFEST kuşağının ahlaki değerleri ve yenilikçi vizyonuyla tüm dünyaya örnek olacağına inanıyorum.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

TEKNFOEST paydaşları olarak her çalışmanızı destekçisiyiz. Her adımda yanınızdayız. TEKNOFEST’i hayata geçiren T3 Vakfı’ndaki ekip arkadaşlarıma gönüllülerimize, paydaşlarımıza, yarışmalara katılan genç kardeşlerime desteğini esirgemeyen aziz milletime teşekkür ediyorum.

‘TÜRKİYE YÜZYILINA SİZLER VE ESERLERİNİZ DAMGA VURACAK’

İzmir’in tarihi ve birleştirici gücüyle bir arada daha güçlüyüz. Cumhuriyetimizin 100. Yılında İstanbul ve Ankara’dan sonra TEKNOFEST İzmir vatanımıza milletimize hayırlı olsun. Son olarak genç kardeşlerim dünyaya Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına Türkiye yüzyılına sizler ve eserleriniz damga vuracak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, ise burada yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: "Türk milletinin bağımsızlık yürüyüşünde İzmir’in kurtuluşu önemli bir dönüm noktası. İzmir düşmana boyun eğmemiş ve baş kaldırmıştır.

Türk milletinin kodlarında esaret yoktur ve bu gerçek büyük taarruzla birlikte tüm dünyaya bir kez daha kanıtlanmıştır. 1922’de başlayan Büyük Taarruz hareketinde 9 Eylül’de İzmir’in kurtuluşu bitti denilen Türk milletinin küllerinden doğuşunun nişanesi olmuştur.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bugün Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına adım atarken Türkiye yeniden tarih sahnesindedir. Oyun kurucu ve söz sahibi kimliği ile bir dünya devletidir. Tarihin yüklediği misyon ve sorumlulukla yeniden bilimde ve teknolojide çığır açmaktadır.

Karaya, havaya, mavi sulara hatta uzaya Türk’ün damgası vuruluyor. Milletimizin kendisi için çizilen senaryoları attığı, Anadolu’nun özgüvenini yeniden kazandığı bir dönemdeyiz. Uğrayacak tek bir hayal kırıklığına dahi tahammülümüz yok.

Son 20 yılda Anadolu topraklarında saklı cevherlerimizi çıkarmaya uğraştık. Gerekli altyapıyı gençlerimiz için tesis ettik. Bugün hep birlikte bölgesinde güç unsuru, dünyada oyun kurucu bir Türkiye’yi inşa ediyoruz. Dünya devletleri ile açılan arayı 20 yılda 100 yıllık projeler sığdırarak kapıyoruz. Kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz.

Zor kararları ancak güçlü iradeler verir. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın ortaya koyduğu irade ile Türkiye yüzyılında milli teknoloji hamlesi yolculuğumuza devam ediyoruz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milli teknoloji hamlesi bu rüzgarı fırtınaya çevirecek. Milli teknoloji hamlesi küresel teknoloji tekellerine esaslı bir itirazdır. Savaş paradigmalarını değiştiren Türk SİHA’larıdır, Türkiye’nin otomobilidir.

Milli teknoloji hamlesi TEKNOFEST kuşağıdır. İşte heyecanını asla yitirmeyen Türk gençliği geleceğe umutla bakmayı sağlayan iradenin adımıdır. Hayalleri ile fikirleri ile projeleri ile kimilerinin gıpta, kimilerinin kıskançlıkla izlediği bir Türk gençliği geliyor.

‘DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN REKORA İMZA ATTIK’

Bu yıl 337 bin takım 1 milyon yarışmacı ile dünyada eşi benzeri olmayan rekora imza attık. İstanbul’da Ankara’da toplam 3.5 milyon ziyaretçimizi ağırladık.

Sizlerden beklentimiz büyük bizler sizlerle yol arkadaşı olmaktan iftihar ediyoruz. Geleceğin Türkiye’nin inşa ederken alın verine ihtiyacımız var. Savunma sanayiinde büyük atılımı nasıl gerçekleştirdiysek TEKNOFEST’te görüyoruz, iklimden sağlığa, turizmden engelsiz yaşama tüm alanlarda sizlerin kuracağı girişimler büyük başarılar atmamıza vesile olacak.

Sevgili gençler unutmayın, bizim bu topraklara borcumuz var. Bağımsızlığından tarih boyunca ödün vermeyen Türk milletine borcumuz var. TEKNOFEST İzmir’in şehrimize, ülkemize, insanlığa hayırlı olmasını temenni ediyorum, kalın sağlıcakla."

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber