hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İzmir'de yapılacak OHAL karşıtı mitinge OHAL engeli

  İzmirde yapılacak OHAL karşıtı mitinge OHAL engeli
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  İzmir’de emek ve demokrasi güçlerinin 23 Aralık’ta Gündoğdu Meydanı’nda düzenlemek istediği ‘OHAL Değil Demokrasi’ Mitingi’ne İzmir Valiliği, OHAL’i gerekçe göstererek izin vermedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ocak ayında bir kez daha uzatılması beklenen OHAL’e karşı düzenlenmek istenen OHAL mitingi İzmir'de valiliğin yasağına takıldı.

  Gaziantep Valiliği'nden toplantı ve yürüyüş yasağı

  Cumhuriyet'te yer alan habere göre, İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri adına DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’den oluşan miting tertip komitesinin başvurusuna İzmir Valiliği’nden cevap geldi.

  Bitlis’te bazı etkinlikler izne bağlandı

  İzmir Valiliği, izin vermemesine gerekçe olarak "2935 Sayılı Olağanüstü Hal Kanunu"nun "m" bendini ve "2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüşleri Kanunu"nun 17. maddesini gerekçe gösterdi. Metinde şu ifadeler yer aldı:

  “Kamu düzenini, başkalarının hak ve özgürlüklerini bozacak olaylara sebebiyet verilebileceği değerlendirildiğinden gerçekleşmesi muhtemel, istenmeyen ve telafisi olmayan olayların meydana gelmesini önlemek amacıyla 23.12.2017 tarihinde düzenlenmek istenilen ‘OHAL değil Demokrasi’ konulu gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantısının İzmir il sınırları içerisinde yapılması, aynı konu ile ilgili olarak afiş, pankart, el ilanı ve bildiri asılması veya dağıtılması Valiliğimizce yasaklanmıştır.”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri bugün saat 13.00’da DİSK Ege Bölge Temsilciliği’nde yasağa ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow