hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kabine bugün toplanıyor: Öğretmen ataması gündemde

  Kabine bugün toplanıyor: Öğretmen ataması gündemde
  expand

  Kabine toplantısı, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılacak. İç ve dış siyasette öne çıkan konular, toplantıda ele alınacak. On binlerce öğretmen adayının gözü de Beştepe'de olacak. Öğretmen atamalarına ilişkin takvimin toplantıda gündeme gelmesi bekleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2024'ün ilk öğretmen ataması için takvim nasıl işleyecek? Atama, ne zaman gerçekleşecek? Kadro ve branş dağılımı nasıl olacak? On binlerce öğretmen adayının merakla beklediği atama için gözler Kabine toplantısında...

  Kabine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Beştepe'de toplanacak.

  Atama takvimi nasıl olacak?

  Öğretmenlere kadro tahsisine ve atama takvimine ilişkin ayrıntılar gündeme gelecek. Sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı'nın branş bazlı çalışmaları gerçekleştirilmesi bekleniyor.

  Kabine toplantısında, iç ve dış siyasette öne çıkan başlıklar da değerlendirilecek. Terörle mücadelede kapsamında yurt içinde ve sınır ötesinde süren operasyonlar değerlendirilecek.

  31 Mart öncesi seçim güvenliği için yurt genelinde alınacak tedbirler görüşülecek.

  Ekonomide yol haritası görüşülecek

  Ekonomideki yol haritası da kabine toplantısında masada olacak... Enflasyon ve fahiş fiyatla mücadeleye ilişkin atılacak adımlar ele alınacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dış politikada ana gündem, 'Gazze' olacak.

  İsrail'in yaptığı katliamı durdurmak için Türkiye'nin yürüttüğü diplomasi, Gazze'ye insani yardımın ulaştırılması ve yaralıların tahliyesi konuları istişare edilecek. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow