Son Dakika

Kabine Toplantısı gündem maddeleri neler? Kabine kararları ile ilgili bilgiler.. Kabine bugün toplanıyor! 19 Ocak 2022

A A

19.01.2022 - 13:00 Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı bugünün gündeminde yer alan konuların başında yer alıyor. Toplantı gündeminde ise koronavirüs salgını, ekonomide son durum ve terörle mücadele gibi konular yer alacak. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman, kabine kararları neler olacak? İşte konuyla ilgili detaylar..

Kabine Toplantısı gündem maddeleri neler? Kabine kararları ile ilgili bilgiler.. Kabine bugün toplanıyor! 19 Ocak 2022

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi son olarak 3 Ocak'ta gerçekleşti. Son toplantıda Kabine Toplantısı'nda; güncel gelişmeler değerlendirilmiş, memur zammıyla ekonomideki gelişmeler ele alınmış ve koronavirüs salgınının seyri değerlendirilmişti. Omicron varyantı nedeniyle vaka sayılarında rekor artışların yaşanması ile birlikte gözler tekrar Kabine Toplantısı'na çevrildi.

KABİNE KARARLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kabine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Arnavutluk seyahati nedeniyle hafta başında yapılamadı.  Kabine Toplantısı bugün saat 15:00’te başlaması beklenen toplantının sona ermesinin ardından 19:00’dan sonra da açıklama yapılması bekleniyor.

KABİNE TOPLANTISI GÜNDEM MADDELERİ

Kabine, çarşamba günü 3 gündem maddesiyle toplanacak. Masada; ekonomi, salgın ve terörle mücadele olacak.

Terörle mücadelede son durum Kabine Toplantısında ele alınacak. Kabine toplantısında diplomasideki gelişmeler de değerlendirilecek. Türkiye ve Ermenistan'ın özel temsilcileri, ilişkilerin normalleşmesi için ilk görüşmeyi geçen hafta Moskova'da yaptı. Bu görüşmenin sonuçları ve bundan sonraki süreç kabinede ele alınacak.

20 Aralık'ta ekonomide yeni tedbirlerin açıklanması ile kurdaki dalgalanma kontrol altına alındı. Piyasalardaki son durum, kabine toplantısında değerlendirilecek. Fiyatların indirilmesi ve enflasyonla mücadelede atılacak adımlar görüşülecek.

Toplantının bir diğer başlığı koronavirüsle mücadele olacak. Yılın ilk haftasına ilişkin vaka haritasına göre, üç büyük şehirdeki vaka sayıları ikiye katlandı. Günlük vaka sayıları henüz 50 binin altına düşmedi. Salgın ile mücadelede gelinen aşama ele alınacak.