hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta? 1 Ağustos 2022 Kabine kararları neler olacak?

  Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta 1 Ağustos 2022 Kabine kararları neler olacak
  expand

  Kabine toplantısı öncesinde toplantının ana gündem maddeleri belli oldu. Takibe düşmüş kredi ve kredi kartları ile ilgili atılabilecek adımlar ve dar gelirliye yönelik yeni destekler toplantının gündem maddeleri arasında yerini alacak. Peki, Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tahıl koridoru, terörle mücadele ve diğer dış politika konularının yanı sıra bu hafta Kabine toplantısında dar gelirliye yönelik yeni destek çalışmaları ve takibe düşmüş kredi kartı ödemelerinin de gündeme gelmesi bekleniyor.

  81 ilde yapılması planlanan 150 bin sosyal konutla ilgili detayların ve EYT’deki son durumun da yine Kabine’de konuşulacağı tahmin ediliyor. Toplantı sonrasında alınan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan duyuracak.

  KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

  Ağustos ayının ilk Kabine toplantısının 1 Ağustos 2022 Pazartesi günü saat 15.00’te başlaması bekleniyor. Toplantının sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklamalar CNN TÜRK ekranlarından canlı izlenebilecek.

  SOSYAL KONUT PROJESİ HEYECANLANDIRDI

  Beştepe’de yapılacak Kabine toplantısında ele alınacak önemli başlık ise 81 ilde başlatılacak 150 bin sosyal konut projesi olacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, proje hakkında sunum yaparak Kabine’yi bilgilendirecek. Konut projesinde vadenin 15 yıl olması ve sosyal konutlardan aylık geliri 10 bin liranın altında olan dar gelirli ailelerin yararlandırılması bekleniyor. Projede, Hazine arsalarının ev yapma şartıyla uygun fiyat ve kredi imkanı ile dar gelirli vatandaşlara sunulması seçeneği de yer alıyor. Kabinenin dış politika gündeminin en önemli maddesi ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 5 Ağustos’ta Rusya’nın Soçi kentine yapacağı ziyaret olacak. Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yapacağı görüşmede başta Suriye’nin kuzeyine yönelik olası terörle mücadele harekatı olmak üzere, Tahıl Koridoru anlaşması, Rusya-Ukrayna savaşı ile ilgili ateşkes girişimleri ve savunma sanayi işbirliği konuları detaylı olarak masaya yatırılacak.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow