hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bugün Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta bitecek? İşte 12 Aralık 2022 Kabine toplantısı gündem maddeleri

  Bugün Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta bitecek İşte 12 Aralık 2022 Kabine toplantısı gündem maddeleri
  expand

  Kabine toplantısı sonrası gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklamalarda olacak. EYT, asgari ücret zammı ve enflasyonla mücadele gibi konuların yanı sıra terörle mücadele ve dış politikadaki gelişmeler de toplantıda ele alınacak. Peki, bu hafta Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta? Kabine toplantısı gündem maddeleri neler?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ekonomi gündeminde yer alan oldukça önemli gelişmeler sonrasında Kabine toplantısının ardından yapılacak açıklamalar merakla beklenmeye başlandı. Asgari ücret zammına ilişkin son durumun ve EYT’deki gelişmelerin toplantıda değerlendirilmesi bekleniyor. Peki, toplantı hangi gün yapılacak?

  KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA BİTECEK?

  Kabine toplantısı 12 Aralık 2022 Pazartesi günü yapılacak. Toplantının hemen ardından Erdoğan’ın alınan kararları açıklayacağı tahmin edilirken toplantı sonrasında yapılacak açıklamaların tamamı CNN TÜRK canlı yayınından izlenebilecek. Kabine toplantısının 18.00-19.00 arası sona ermesi bekleniyor.

  12 ARALIK KABİNE TOPLANTISI GÜNDEM MADDELERİ NELER?

  Emeklilikte yaşa takılanlar, asgari ücret, enflasyon ve fahiş fiyat denetimleri… Kabine sıcak başlıkları görüşmek üzere toplanıyor.

  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplanacak. Gündemde emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesi var. Yaş seçeneklerinin bütçeye etkisi ve düzenlemenin Meclis takvimi ele alınacak. Asgari ücret pazarlığında ilk toplantı geçtiğimiz hafta gerçekleşti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in devleti temsilen oturduğu masadan yansımalar kabine toplantısında ele alınacak. Asgari ücretlinin alım gücünü artıracak, enflasyona karşı elini güçlendirecek rakam üzerinde değerlendirmeler kabinede yapılacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Enflasyonla mücadele de kabinenin yakın takibinde. Hayat pahalılığının ortadan kaldırılması için atılabilecek adımlar kabinede müzakere edilecek. Fahiş fiyat uygulayan marketlere karşı denetimlerde gelinen son durum ile ek tedbirler o toplantıda görüşülecek. Öte yandan Meclis Başkanlığına sunulan başörtüsü serbestisine güvence için verilen anayasa değişikliği kanun teklifi de değerlendirilecek. Düzenlemenin takvimi gündemde olacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow