hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kabine yarın toplanıyor! İşte masadaki kritik konu başlıkları...

  Kabine yarın toplanıyor İşte masadaki kritik konu başlıkları...
  expand

  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. İşte Kabine toplantısında ele alınması beklenen konular...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanacak. CNN TÜRK Muhabiri Arda Erdoğan, Kabine'de ele alınacak başlıkları şöyle özetledi:

  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nce sıcak başlıklar ele alınacak. İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği uzun bir süredir Kabine'nin takibinde olan bir başlık ama geçtiğimiz günlerde İsveç ve diğer ülkelerde Kur'an-ı Kerim'e ve Türkiye'ye dönük bazı provokatif saldırı içerikli eylemler gerçekleşmişti. Bu eylemler Türkiye'de sert tepkilerle karşılanmıştı. Bu tepkilerin hemen ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsveç'in NATO üyeliğine ilişkin kırmızı ışık yakan bir açıklama gelmişti. Erdoğan, Finlandiya'ya ilişkin olumlu mesajlar vermişti.

  GEÇİCİ İŞÇİ DÜĞÜMÜ ÇÖZÜLECEK Mİ?

  Kabine'de geçici işçileri ilgilendiren sıcak bir başlık yer alacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yaklaşık 60 bin kişiyi ilgilendiren bir çalışma yürüyor. Devlet Demiryolları Orman Genel Müdürlüğü, şeker fabrikaları gibi kurumlarda çalışan geçici işçilerin sorununa formül olacak çözüm aranıyor. Bu işçileri 12 ay boyunca çalıştırabilecek şekilde olacak bir model üzerinde çalışılıyor. Bu modele dair detaylar, atılabilecek adımlar Kabine'nin gündemi olacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  SEÇİM TAKVİMİ

  Takvim nasıl işleyecek, Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim kararını nasıl verecek gibi sorular ve seçimin güvenli bir ortamda gerçekleşmesi için atılabilecek adımlar Kabine'nin gündemi olacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow