Son Dakika

Kamu çalışanları bugün izinli mi? 18 Mart Cuma İstanbul'da memurlar için kar tatili var mı?

A A

18.03.2022 - 07:43

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre 18 Mart Cuma günü İstanbul ve çevre illerde kar yağışı görülecek. Kamu çalışanlarına kar tatili haberi için valiliklerden yapılacak açıklama geldi. Peki, kamu çalışanları bugün izinli mi? İstanbul'da memurlar için kar tatili var mı? İşte İstanbul Valisi Yerlikaya’nın açıklaması..

Kamu çalışanları bugün izinli mi? 18 Mart Cuma İstanbul'da memurlar için kar tatili var mı?

İstanbul, Kocaeli, Samsun, Giresun gibi illerde kar yağışı beklentisi dolayısıyla eğitim öğretime ara verilmesinin ardından gündeme geldi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada kamu çalışanları hakkında bilgi verdi. Kar yağışı beklentilerinin yer aldığı İstanbul'da özellikle yol durumu, trafik ve toplu ulaşım için peş peşe önlemler alındı.

KAMU ÇALIŞANLARI BUGÜN İZİNLİ Mİ?

Kamu çalışanları Karla Mücadele Hazırlık Değerlendirme Toplantısı yapan İstanbul Valiliği 21 Mart Pazartesi gününe kadar eğitim öğretime ara verildiğini duyurdu. İstanbul Valiliği'nden yapılan duyuruda kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli, malul ve hamile personellerin 18 Mart Cuma günü idari izinli olacağını duyurdu.

Valilik tarafından yapılan açıklama kamu çalışanları ile ilgili ise şu ifadeler yer aldı;

"Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nce 18-20 Mart 2022 tarihleri arasında ilimize yönelik öngörülen olumsuz hava koşulları nedeniyle, Valiliğimiz koordinasyonunda ilgili kurumlarımızla bugün Karla Mücadele Hazırlık Değerlendirme Toplantısı yapılmıştır.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden bu akşam saat 20.30'da alınan son meteorolojik verilere göre, 18 Mart 2022 Cuma gününden 21 Mart 2022 Pazartesi gününe kadar; 1. İlimiz dahilindeki bütün resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kurumları ile halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kurslarına, 2. Kur'an kursları ile 4-6 yaş arası ana sınıfları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında eğitim faaliyetlerine, 3. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı özel kreş ve gündüz bakımevleri ile çocuk kulüplerinin faaliyetlerine, Ara verilmesi kararlaştırılmıştır.

18 Mart 2022 resmi tatil mi? 18 Mart'ta (bugün) okullar tatil mi?

18 Mart 2022 resmi tatil mi? 18 Mart'ta (bugün) okullar tatil mi?