hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kamu personel alımları 2022 ertelendi mi? KPSS personel alımı takviminde yeni gelişme!

  Kamu personel alımları 2022 ertelendi mi KPSS personel alımı takviminde yeni gelişme
  expand

  ÖSYM tarafından 31 Temmuz tarihinde düzenlenen KPSS oturumlarının iptal edilmesinin ardından ve 6-7 Ağustos tarihinde yapılacak alan bilgisi sınavlarının ertelenmesinden sonra gözler KPSS ile kamu personeli alımlarının durumuna çevrildi. KPSS ile personel alımıyla ilgili yeni gelişmeyi İletişim Başkanı Fahrettin Altun duyurdu. Peki, Kamu personel alımları ertelendi mi? İşte detaylar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KPSS sınavının iptal edilmesinin ardından ve yapılacak sınavların ertelenmesiyle birlikte kamu personel alımı takviminde de değişiklik yaşandı. ÖSYM Sınav takvimi içerisinde yer alacak olan KPSS takvimi 17 Eylül tarihinde açıklanacak. Kamuda memur olmayı bekleyen milyonlarca aday kamu personel alımlarının ertelenip ertelenmediğini merak ediyordu. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, KPSS sınavıyla kamu personel alım sürecinde de alınan yeni kararı duyurdu.

  KAMU PERSONEL ALIMLARI ERTELENECEK Mİ?

  İletişim Başkanı Fahrettin Altun yaptığı açıklamada, "2022-KPSS kapsamında 31 Temmuz’da yapılan oturumların iptal edilmesi, 6-7 ve 14 Ağustos'ta yapılacak oturumların da ertelenmesi nedeniyle, kamu kurumlarımızın KPSS ile personel alım süreçleri yeni KPSS takvimine göre güncellenecektir." ifadelerini kullandı.

  Altun,17 Eylül'de yeni KPSS takviminin açıklanacağını belirterek, şunları söyledi; KPSS ile alım yapmayı planlayan kamu kurumlarımız, kontenjan ve şartlarını 17 Eylül’de başlayacak KPSS takvimindeki sınavların gerçekleşmesi ve sonuçların açıklanmasının ardından ayrıca duyuracaktır.

  Öte yandan KPSS geçerlilik süresi ile ilgili de Fahrettin Altun Twitter'dan, "Süreci en başından beri titizlikle takip eden Sayın Cumhurbaşkanımızın belirttiği üzere, bu konuda tek bir vatandaşımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade edilmeyecektir. Bu yıl kamu görevlerine atanacaklar için “KPSS sonucu geçerlilik süresi” bir sonraki KPSS ile birlikte son iki yılın KPSS sonuçlarını da kapsayacak şekilde uygulanacak, herhangi bir hak kaybına neden olunmayacaktır." açıklamasını yaptı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow