hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kanatlı Hayvanları Koruma Derneği'ne horoz dövüşü operasyonu

  Kanatlı Hayvanları Koruma Derneğine horoz dövüşü operasyonu
  expand

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, Kanatlı Hayvanları Koruma Derneği'ne ait bir depoda horoz dövüşü yaptırdığı tespit edilen 5 şüpheli gözaltına alındı, kurulan ringde dövüştürülen 9 horoz da karakola götürüldü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ören Mahallesi'nde bir binada bulunan ve Kanatlı Hayvanları Koruma Derneği'ne ait olduğu ileri sürülen bir depoda horoz dövüşü yaptırıldığına yönelik bir ihbarı değerlendiren Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri operasyon düzenledi.

  Kedisine eziyet edenleri şikayet etti, polisten "Burası Türkiye" yanıtını aldı

  Saat 02.00'de yapılan baskında polisler, depo içerisinde horozların dövüşmesi için kurulan bir ring ile birlikte bahis oynayanlar ve seyirciler için oluşturulan tribünlerle karşılaştı.

  Polis köpeği de vurdu...

  Operasyon anında aralarında dernek yöneticilerinin de bulunduğu 20 kişiye 208'er lira idari para cezası uygulanırken, kutu bölmelerde bulunan ve dövüştürüldükleri için kanlar içinde kaldıkları belirlenen 9 horoza el konuldu.

  Horoz dövüşüne 129 gözaltı

  Gözaltına alınan 5 şüpheli ve horozlar Bağlık Polis Merkezi Amirliği'ne götürüldü. Bu sırada görüntü almak isteyen gazetecilere, depo sahipleri tarafından engellenmeye çalışılmasına polis müdahale etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Horozların Orman İşletme Müdürlüğü'ne teslim edileceği belirtildi. Öte yandan, horoz dövüşleri için Zonguldak, Devrek, Bartın, Çaycuma, Düzce ve diğer illerden gelenlerin olduğu belirtildi Soruşturma sürüyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow