Kapadokya balon kazası: 2 ölü, 3 yaralı

Kapadokya balon kazası: 2 ölü, 3 yaralı

Nevşehir'de rüzgar nedeniyle sert iniş yapan sıcak hava balonundaki turistlerden 2'si hayatını kaybetti, 3'ü yaralandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Olay, sabah saatlerinde Kavak beldesinde meydana geldi. Avanos ilçesi Zelve Ören Yeri mevkiinden kalkış yapan özel bir şirkete ait balon, ilk belirlemelere göre rüzgar nedeniyle Killik bölgesine sert iniş yaptı. Bu sırada balondaki turistlerden 2'si hayatını kaybetti, 3'ü yaralandı. İhbarla gelen sağlık ekipleri, yaralıları Nevşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırdı.

ÖLENLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Nevşehir'de rüzgar nedeniyle sert iniş yapan sıcak hava balonunda hayatını kaybeden 2 kadın turistin kimlikleri belli oldu. Ölenlerin İspanya vatandaşları Maria Christiana Baltrons (62) ile Dolors Masana (64) olduğu tespit edildi. Bu arada Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, olay yerine giderek incelemelerde bulundu. Olay ile ilgili soruşturma sürüyor. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

NEVŞEHİR VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin Nevşehir Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlimiz Avanos ilçesine bağlı Zelve Ören Yeri mevkiinden bu sabah 07.25’te havalanan özel bir şirkete ait TC-BBR tescil numaralı sıcak hava balonu, ilimiz merkeze bağlı Kavak beldesi Killik bölgesinde saat 08.50'de beklenmedik rüzgar artışı nedeniyle sert iniş yapmıştır. Kazanın ardından tüm ekiplerimiz olay yerine sevk edilmiştir. İniş esnasında balonda bulunan toplam 28 yolcu ve 2 mürettebattan İspanyol uyruklu 2 yolcu hayatını kaybederken, İspanyol uyruklu 3 yolcu ise yaralanmıştır. Yaralıların tedavileri ilimizdeki çeşitli hastanelerde devam etmekte olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. İlk belirlemelere göre olayın beklenmedik rüzgar artışından kaynaklandığı değerlendirilmektedir. Kaza ile ilgili olarak adli ve idari soruşturma başlatılmıştır" denildi. Olay ile ilgili soruşturma sürüyor.