hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  "Kapıda vize" mağduru oldular

  KAYNAKİHA

  Kapıda vize uygulamasıyla, tatilini Yunanistan'ın Rodos Adası'nda geçirmek isteyen tatilciler aylar öncesinden bilet satın aldı. Ancak Muğla'dan adaya gitmek isteyenler mağduriyet yaşadı. Hem Fethiye hem Marmaris'te birçok kişi limanda kaldı. Detaylar haberimizde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Günler hatta aylar öncesinden plan yapmışlardı. Seyahat firmasına da her şeyi eksiksiz yollamışlardı. Ancak Yunan adalarına gitme hayalleri suya düştü.

  Kapıda vize mağduru oldular

  Muğla'nın Marmaris ve Fethiye ilçelerinden, Yunanistan'ın Rodos Adası’na gitmek isteyen tatilciler kapıda kaldı. Marmaris'te yaşanan doluluk nedeniyle kapıların kapatıldığı öne sürüldü. Fethiye'deyse Yunan makamlarının belirlediği günlük 50 kişilik kapı vizesi kotasına rağmen, firma tarafından 200 kişiye bilet satıldığı ve yalnızca 50 kişinin evraklarının Yunan makamlarına teslim edildiği ortaya çıktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kapıda vize mağduru oldular

  Her başvuru için nakit olarak 80 ila 100 euro arasında bir ücret ödediklerini iddia eden tatilciler yetkililere seslendi. “Sabahtan beri bekliyoruz, mağduriyetimizin tüm yetkililerce giderilmesini talep ediyoruz çünkü bu bir dolandırıcılıktır yani açıkça bizi dolandırdılar.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow