Karınca istilası kıyamet alameti mi? Umman karınca istilası ile mücadele ediyor

Karınca istilası kıyamet alameti mi? Umman karınca istilası ile mücadele ediyor

Umman’da yaşanan istila sonrası sosyal medya “karınca istilası kıyamet alameti mi?” sorusuna yanıt arıyor. Dünyada peş peşe yaşanan felaketler sonrasında birçok sosyal medya kullanıcısı aynı soruyu yöneltti. Peki, karınca istilası kıyamet alameti mi, Umman nerede yer alıyor?

Karınca istilası görüntüleri, dünya corona virüsü ve çekirge istilası ile mücadele ederken bir kötü haberi daha verdi. Umman sokaklarında gezinen milyonlarca karınca ülkede kısa süreli paniğe neden oldu. Peki, Umman tam olarak nerede, karınca istilası kıyamet alameti mi?


KARINCA İSTİLASI KIYAMET ALAMETİ Mİ?


Peki, karıncalar kıyamet alameti mi? Kur’an-ı Kerim’de “karıncalar” ibaresi Hz. Süleyman’ın mucizesinin anlatıldığı Neml Suresi’nde geçiyor.


Karıncaların isminin anıldığı Neml Suresi 17. Ayet şu şekilde: “Nihayet Karınca vadisine geldiklerinde, bir karınca şöyle dedi: "Ey karıncalar! Yuvalarınıza girin; aman, Süleyman ve ordusu farkına varmadan sizi ezmesin!”


Kıyamete yakın insanlığın başına bazı musibetlerin geleceği sevgili peygamberimizin hadislerinde aktarılıyor. Ancak karıncaların sayısının artmasının ve belirli bölgeleri istila etmesinden doğrudan kıyamet alameti olarak bahsedilmiyor.


KIYAMET ALAMETLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…


UMMAN NEREDE?


Resmi adı Umman Sultanlığı olan Umman, Arap Yarımadası’nın güneydoğusu kıyısında yer alıyor. BAE, Suudi Arabistan ve Yemen ile sınır komşusu olan Umman, Hint Okyanusu ve Basra Körfezi ile çevrili.


ÇEKİRGE İSTİLASI İÇİN TIKLAYINIZ…


Ortalama nüfusu 2.650.000 kişi olan Umman'da nüfusun çoğunluğu Ummanlı olup 600.000'lik kesim Pakistan, Hindistan, Bangladeş gibi Güneydoğu Asya ülkelerinden çalışmaya gelmiş göçmenlerden oluşmaktadır. Okur yazarlık oranının düşük olduğu ülkede Arapça kullanılmaktadır. 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS