Son Dakika

Kasım ara tatili ne zaman, hangi gün başlıyor? Bu yıl okullar ne zaman kapanacak?

A A

09.11.2021 - 09:11 Son Güncelleme:

Okullarda kasım ara tatili başlangıcı için oldukça az bir süre kaldı. Milyonlarca öğrenci ara tatilde hafta sonları ile birlikte toplamda 9 gün tatil yapmış olacaklar. Peki, Kasım ara tatili ne zaman, ilk ara tatil hangi gün başlıyor? İşte detaylar…

Kasım ara tatili ne zaman, hangi gün başlıyor? Bu yıl okullar ne zaman kapanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz aylarda yayınladığı eğitim öğretim takviminde okulların kapanış tarihi ve ara tatillerle ilgili bilgileri paylaşmıştı. Bu kapsamda kasım ayında yılın ilk ara tatili gerçekleştirilecek. Peki, kasım tatili olarak da adlandırılan 9 günlük süreç ne zaman başlayacak?

KASIM ARA TATİLİ NE ZAMAN, İLK ARA TATİL HANGİ GÜN?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer çalışma takviminde belirtilen tatil tarihleri dışında açıklamalarında sık sık okulların kapanmayacağını ifade etmişti. Halihazırda devam eden uygulama kapsamında sınıflarda koronavirüs vakası çıkması durumunda o derslik ile ilgili özel karar alınıyor ve derslik bir süre kapatılıyor. Ancak okulların tamamen kapanması şimdilik mümkün görünmüyor. Öte yandan Bilim Kurum toplantısı sonrasında da bu yönde bir karar iletilmedi. Kasım ara tatili için de oldukça kısa bir süre kaldı.

İlk dönem ara tatili 15-19 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Öğrenciler 13 Kasım 2021 Cumartesi gününden 19 Kasım 2021 Pazar gününe kadar toplamda 9 günlük tatil yapacaklar. 

Yarıyıl tatili 24 Ocak 4 Şubat tarihleri arasına denk gelecek.

İkinci dönem ara tatili ise 11-15 Nisan 2022 tarihlerinde olacak.

Son olarak yıl sonu karneleri ise 17 Haziran 2022’de alınacak. Yani 17 Haziran 2022’de okullar kapanacak.