hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  KDV oranı ne kadar, yüzde kaç oldu? Temmuz 2023 yeni KDV oranları!

  KDV oranı ne kadar, yüzde kaç oldu Temmuz 2023 yeni KDV oranları
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Resmi Gazete’de yayımlanan karar göre bazı ürünlerde KDV oranında değişikliğe gidildi. Yüzde 8 ve yüzde 18 olan KDV için yeni oranlar belirlendi. Peki, KDV oranı ne kadar, yüzde kaç oldu? İşte yeni KDV oranları…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  10 Temmuz 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere KDV oranlarında değişikliğe gidildi. KDV ile ilgili karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Peki, yeni oranlar nasıl şekillendi?

  KDV ORANI NE KADAR, YÜZDE KAÇ OLDU?

  KDV Oranı yüzde 18'den 20'ye çıkarıldı. Bazı mal ve hizmetlerde uygulanan yüzde 8'lik KDV ise yüzde 10 olarak uygulanacak. Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’na göre; Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararın (a) bendinde kapsamı belirtilen mal ve hizmetlere uygulanan yüzde 18’lik KDV, yüzde 20; (b) bendinde kapsamı belirtilen mal ve hizmetlere uygulanan yüzde 8’lik KDV ise yüzde 10 olarak yeniden belirlendi.

  KARAR 10 TEMMUZ’DA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK

  Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yürütmesinde, 3605 sayılı Katma Değer Vergisi Kanununun 28’inci maddesi gereğince verilen karar, 10 Temmuz 2023 tarihinde yürürlüğe girecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow