Kentlerde fırtına hasarı! İşte o anlar...

Kentlerde fırtına hasarı! İşte o anlar...

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Meteoroloji’nin uyarılarının ardından birçok kentte olumsuz hava koşulları hayatı felç etti. Fırtına ve yağışın etkili olduğu kentlerde tekneler battı, ağaçlar devrildi ve hortum çıktı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Kocaeli’nin körfez ilçesinde kuvvetli rüzgar ve fırtına etkili oldu.

İzmit Körfezi'nde dalgaların boyu kıyıya ulaştı. Denize kanolarla açılan sporcular rüzgârın şiddetiyle zor anlar yaşadı. Kanoları alabora olan sporcular için deniz polisi harekete geçti. Sporcular denizden can simitleriyle kurtarıldı.

Sahilde oluşan dalgalar nedeniyle Tütünçiftlik Sahilinde de 4 tekne, yarımca sahilinde ise 3 tekne battı. Sahile koşan balıkçılar, batmaması için teknelerini kıyıya çıkardı.

İzmit ilçesinde de şiddetli rüzgara dayanamayan bir ağaç devrildi. Bir kişi devrilen ağacın altında kalmaktan son anda kurtuldu. O anlar bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Yurdun büyük bölümünde beklenen fırtına ve yağış Aydın'ın Didim ilçesinde de etkili oldu. Cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Bazı işyerleri su altında kaldı. Fırtına nedeniyle çam ağaçları devrildi.

Muğla'nın Dalaman ilçesinde hortum çıktı. Bazı evlerin çatılarını uçurdu, aydınlatma direklerini devirdi ve araçlarda hasara neden oldu.

İzmir’de de manzara benzer oldu. Kent genelinde sağanak yağış zaman zaman şiddetini artırırken, denizin ortasında hortum görüldü. O anlar bir cep telefonu kamerasına anbean kaydedildi.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow