Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkan'ı ve Başbakan'ın isminin yazılı olduğu kitapçık vardı

Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkan'ı ve Başbakan'ın isminin yazılı olduğu kitapçık vardı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, medya temsilcileriyle bir araya geldi. CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Ektaş, 2.5 saat süren toplantıda neler konuşulduğunu anlattı. Kılıçdaroğlu, "Darbe dönemi cumhurbaşkanı ve başbakanının yazıldığı kitapçık olduğu söyleniyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da haber kanallarının yöneticileriyle bir araya geldi. Kameralara kapalı toplantıda Kılıçdaroğlu, güncel konularla ilgili sorulara yanıt verdi.

Toplantıya katılan CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Aktaş, yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun darbe döneminin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı'nın adının yazılı olduğu bir kitapçığın varlığından söz ettiğini söyledi.

"Herkes merak etti, detay yok"

Aktaş, "Darbe döneminin Cumhurbaşkanı'nın ve Başbakanı'nın adının yazılı olduğunun ifade edildiği bir kitapçığın bulunduğunu ifade etti. Bunun üzerine sorularımız oldu. Kendisi kitapçığı görmemiş. Öğrenme şekli de hükümet tarafından, 'Böyle bir kitapçık var sizin haberiniz var mı?' şeklinde olmuş ama detayları hakkında bilgi yok. Herkes tabii çok merak etti, sordu ama detay yok. Öyle zannediyorum böyle bir açıklamanın ardından böyle bir kitapçığın varlığı ve içeriği konusunda ciddi tartışmalar olacaktır" diye konuştu.

Yenikapı ruhu bozuluyor mu?

Yenikapı ruhunun adli yıl açılış töreninin ardından yapılan eleştirilerle bozulup bozulmadığı konusunun da gündeme geldiğini söyleyen Erdoğan Aktaş, "Sayın Kılıçdaroğlu bu konuyla ilgili olarak, 'bizim bir tereddüdümüz yok, biz bu birliktelikten yanayız'. 'Ama siz yanımızda durun, biz istediğimizi yapalım' şeklinde bir hava seziyorum hükümetten. Bu yüzden ben eleştirilerimi sürdürmeye devam edeceğim diye konuştu" dedi.

Olağanüstü hal uzamamalı

Kılıçdaroğlu'nun eğer CHP eleştirileri sürdürmezse, sivil darbe olur şeklinde bir yaklaşımı olduğunu belirten Aktaş, "Terörle mücadele konusu hakkında her türlü yardıma açık olduklarını ve Cerablus operasyonunu da desteklediklerini söyledi. İhraçlarla ilgili yasal süreçlere bakılması gerektiğini, net deliller konularak işlem yapılması gerektiğini ifade etti. Olağanüstü halin 3 aydan daha fazla uzamaması gerektiğini söyledi" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu muhabirlerden soru almadı

Toplantınını ardından muhabirlerden soru almayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da kısa bir açıklama yaptı. CHP'nin son olaylara bakışını aktardıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bize yansıyan olayları, perde arkası olayları samimi bir ortamda konuştuk" dedi.

Terörün sonlanması için göreve hazırız

Bugün yeni şehitler olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Son derece üzgünüz. Allah rahmet eylesin diyoruz. Umarız bu son olur diyoruz.  Her seferinde söylüyoruz ama terör henüz önlenmedi. Yakın bir gelecekte de önlenmeyecek gibi görünüyor. Tek dileğimiz hükümetin bu konuda kararlılıkla mücadele etmesi. Her seferinde söylüyorum. Yine kendimi söylemekten alamıyorum. Terörün sonlanması için bize düşen bir görev varsa, biz yapmaya hazırız" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS