Kılıçdaroğlu: Laikliği savunan gençleri hangi gerekçe ile tutukladınız?

Kılıçdaroğlu: Laikliği savunan gençleri hangi gerekçe ile tutukladınız?

Reina saldırısı sonrası İstanbul Okmeydanı'nda kahvehaneleri dolaşarak 'laikliği savunma çağrısı' yapan Ayşegül Başar ve Hamit Dışkaya'nın tutuklanmasına CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tepki gösterdi. "Laikliği savunan gençleri hangi gerekçe ile tutukladınız?" diye soran Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin anayasanın savunulmasını suç kabul ettiğini iddia etti.

İstanbul Okmeydanı'ndaki bir kahvehanede yapılan ve görüntüleri sosyal medyada yayılan konuşma nedeniyle Ayşegül Başar ve Hamit Dışkaya'nın "halkı kin ve düşmanlığa sevk ettikleri" gerekçesiyle tutuklanmasına CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Twitter üzerinden tepki gösterdi.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin anayasanın savunulmasını suç kabul ettiğini savunarak, "Laikliği savunan gençleri hangi gerekçe ile tutukladınız?" diye sordu. Kılıçdaroğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Anayasayı savunmak AKP Hükümeti tarafından suç kabul ediliyor. Laikliği savunan gençleri hangi gerekçe ile tutukladınız? Eğer var olan anayasanın değiştirilemez maddelerini savunmak suçsa, bu anayasaya yemin eden Cumhurbaşkanı ve AKP Hükümeti de suç işlemiştir" dedi.Kahve konuşmasına tutuklama

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS