hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kılıçdaroğlu tarih verdi: 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı ne zaman açıklanacak?

  Kılıçdaroğlu tarih verdi: 6lı masanın cumhurbaşkanı adayı ne zaman açıklanacak
  expand

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayının açıklanacağı tarihi duyurdu. Kılıçdaroğlu, 13 Şubat tarihini verdi. Öte yandan Kılıçdaroğlu, her partinin kendi liderini aday görmek isteyeceğini de söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  6'lı masanın 11. toplantısı sonrasında da belirlenemeyen Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yeni bir açıklama geldi. Kılıçdaroğlu, 13 Şubat tarihinde adayın açıklanacağını duyurdu.

  Katıldığı televizyon programında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin en önemli konuda açıklamalarda bulundu.

  ADAYLIK TARİHİ: 13 ŞUBAT

  Kılıçdaroğlu programda Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayının 13 Şubat'ta açıklanacağını, seçim için yol haritasını sözkonusu cumhurbaşkanı adayının anlatacağını bildirdi. "CHP'nin cumhurbaşkanı adayı siz misiniz?" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, "Her parti doğal olarak kendi liderini cumhurbaşkanı adayı olarak görmek ister. CHP'liler de kendi genel başkanlarını cumhurbaşkanı adayı olarak görmek ister. Ama burada aslolan altı liderin oturup ortak karar vermesidir" cevabını verdi.

  Sözkonusu cumhurbaşkanı adayının nasıl olması gerektiğini anlatan Kılıçdaroğlu, "Belirleyeceğimiz adayın ortak çalışma geleneğini devam ettirmesi gerekiyor. Her şeyi ben bilirim anlayışına sahip olmaması lazım. Devleti iyi tanıması, liyakatın ne kadar önemli olduğunu bilmesi lazım" ifadelerini kullandı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow