Kılıçdaroğlu'ndan AKP'ye Balyoz ve Ergenekon için açık çek

Kılıçdaroğlu'ndan AKP'ye Balyoz ve Ergenekon için açık çek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergenekon ve Balyoz gibi davalarda yeniden yargılamanın önünü açmak için iktidara açık çek verdi. Kılıçdaroğlu, "Getirsinler Meclis'e destekleyeceğiz" dedi.

Hürriyet'e konuşan Kılıçdaroğlu, "AKP hukuksal bir kumpastan kaygı duyuyorsa, eğer yasal bir düzenlemeyle yeniden yargılanmanın yolunu açmak istiyorsa, açık çek veriyoruz. Getirsinler Meclis'e yasal düzenlemeyi, destekleyeceğiz" dedi.


CHP lideri, parti olarak Özel Yetkili Mahkemelerin kaldırılması gerektiğini savunduklarını hatırlattı. "1 Haziran 2005 tarihinden itibaren ÖYM'lerde verilen kararların tamamı, yeniden görüşülmek üzere doğal mahkemelere gönderilmelidir. Yeniden yargılamanın yolu açılmalıdır" görüşünü dile getirdiklerini söyledi.


CHP lideri, gelinen aşamada AKP'nin tutumuna dikkat çekerek, "Eğer AKP de bu mahkemelerin yargılamalarında bir haksızlık olduğu görüşünde samimiyse hemen çalışmalara başlayalım" dedi.


Kılıçdaroğlu, parti olarak AKP'ye açık çek vereceklerini, yapılacak değişikliği Meclis seçim tatiline girmeden hemen yasalaştırabileceklerini de sözlerine ekledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS