Kılıçdaroğlu'ndan HDP açıklaması: Elbette görüşeceğim

Kılıçdaroğlu'ndan HDP açıklaması: Elbette görüşeceğim

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığının açıklanmasının ardından 'HDP ile görüşecek misiniz?' sorusuna yanıt verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak seçilmesinin ardından şimdi gözler HDP'den gelen çağrıya çevrilmişti.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, 'Kılıçdaroğlu'na kendisini bizlerle görüşmeye bekliyoruz' diye seslenmişti. Bu çağrıya CHP yeşil ışık yakmıştı. Grup Başkanvekili Özgür Özel, 'HDP'ye ziyaret olasıdır' demişti.

KILIÇDAROĞLU'NDAN YENİ AÇIKLAMA

CHP Genel Merkezi'nde Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu kurmaylarıyla bir araya geldi. CNN Türk muhabiri Melike Görür son bilgileri Genel Merkezi'n önünde aktardı;

Bilindiği üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olacağının duyurulmasının ardından HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Kılıçdaroğlu'nu davet etmişti. Ve CHP liderinin de bu davete nasıl cevap vereceği merak ediliyordu. Kılıçdaroğlu o sorunun cevabını bir demeçte verdi. Kılıçdaroğlu, 'Elbette HDP’yi de ziyaret edeceğim. Cumhurbaşkanı adayı olarak, tüm Türkiye’nin, 85 milyonun cumhurbaşkanı olacağım iddiasında biri olarak tüm partileri ziyaret etmem zaten demokrasinin gereğidir. HDP’yi ziyaret etmemde ne sakınca olabilir?' ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun haftaya HDP ile bir görüşme yapması, HDP Genel Merkezi'ne bir ziyarette bulunması bekleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber