Son Dakika

Kılıçdaroğlu'ndan zehir zemberek sözler: Hangi şerefsizler...

A A

13.02.2018 - 13:43 Son Güncelleme:

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun hedefinde Cumhurbaşkanı Erdoğan vardı. Erdoğan'ı korkaklıkla suçlayan Kılıçdaroğlu "Ordumuzun mücadelesi Türk milletinin mücadelesidir, Erdoğan'ın mücadelesi değildir. Vatani görevi parti görevine dönüştürmek istiyorsunuz bunun adı vatana ihanettir. Bir ülkeyi batırmak için iki şeyle oynayacaksınız bir orduyla iki milli eğitimle. FETÖ'nün ordu içinde yuvalanmasını sağlayan hangi şerefsizlerdi? Genelkurmay Başkanı'nı terörist diye hangi şerefsizler hapse attı? Kalkmış bana şeref ve namustan bahsediyor, şeref ve namus yoksunu bir insan şeref ve namustan söz edemez" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan zehir zemberek sözler: Hangi şerefsizler...

İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamarından öne çıkanlar:

Erdoğan'dan İlker Başbuğ'a Afrin tepkisi: Gereken cevabı alacak

Savcı diyor ki, bize verilen belgelerle MASAK'ın araştırdığı belgeler aynıdır. İstifa edecek misin?

Benim karşıma çıkmaya korkuyorsun. Neden korkuyor? Her firavunun bir Musası vardır. Bu firavunun Musası da benim. 

İşsizlikten insanlar kendini yakıyor. Hiç çıkıp da bunlardan bir laf duydunuz mu? Esnaf ziyareti yaptım bu da gitti esnaf ziyareti yaptı. Beni takip et Erdoğan. 

Rahmetli Ecevit'in önüne yazar kasa atıldı diye kıyamet kopmuştu. Ya insanlar işsizlikten kendilerini yakıyorlar: Bu Ankara'daki beylerin ar damarı var mı?

Kredi kartı borcundan dolayı vatandaşın borç yükü 5 milyar lira. 1 milyon 293 bin vatandaşımız bankalar tarafından borçlarını ödeyemedikleri için kara listeye alınmış durumda. 

Çıkar bir kanun hükmünde kararname "faiz sıfır oldu" de. Vallahi billahi gelip saraya seni tebrik edeceğim. Yapamaz, niye yapamaz; yakasını tefecilere kaptırmış. Niçin borç para lazım yoksa ekonomi dönmez. Cumhuriyet tarihinde tefecilere hizmet eden iktidar bu iktidardır. Şimdi "önlem almamız lazım" diyorlar, günaydın. Sana bir sır vereyim; seni tefeciler de kandırıyor, yüksek faizlerle senden para alıyorlar.  

Sadece İstanbul'da 1 milyonun üstünde haneye su ve doğalgaz verilmiyor. 

Kerkük'te soydaşlarımız var, ortak kültürümüz var. her ortamda onlara destek verdik. Kerkük'te Türkmenler sistemli bir şekilde öldürülüyorlar. En son ocak ayı içinde 2 değerli Türkmen öldürüldü. Hükümetten bir laf duydunuz mu? Recep bey bir şey söyledi mi? Haberi bile yoktur. 

Türkiye'yi saygın kılan demokrasi insan hakları ve üretimdir. Ülkenin bekasının güvencesi o ülkenin ordusudur. Biz kendi ordumuzu Mustafa Kemal'in ordusu olarak tanımlarız. Ordumuzun Afrin'de yaptığı harekatı destekledik ilk günden itibaren. Bugün Afrin'de zor şartlarda mücadele ediyoruz. Şehitlerimiz geliyor. Her annenin yüreği atıyor. Oğlunun sağ salim dönmesini istiyor. Ordumuzun mücadelesi Türk milletinin mücadelesidir, Erdoğan'ın mücadelesi değildir. Vatani görevi parti görevine dönüştürmek istiyorsunuz bunun adı vatana ihanettir. Bir ülkeyi batırmak için iki şeyle oynayacaksınız bir orduyla iki milli eğitimle. FETÖ'nün ordu içinde yuvalanmasını sağlayan hangi şerefsizlerdi? Genelkurmay Başkanı'nı terörist diye hangi şerefsizler hapse attı? Kalkmış bana şeref ve namustan bahsediyor, şeref ve namus yoksunu bir insan şeref ve namustan söz edemez. 


Kemal Kılıçdaroğlu: Bunun adı orduya da vatana ihanettir

Kahramanmış. Sen dünyanın en korkak adamısın. Sen Süleyman Şah türbesini kaçırırken IŞİD'den mi korktun yoksa IŞİD'le işbirliği mi yaptın? Cevabını sonra vereceğim. Kimse unutmasın Afrin devletin operasyonudur bir siyasi partinin değil.

Devlet akılla mantıkla ve liyakatle yönetilir. Devleti yönetenler az ve öz konuşurlar. gevezelik yapmazlar. Devleti yönetenlerin birinci görevi toplumda adaleti sağlamaktır. Bir Allah'ın kulu desin ki bu memlekette adalet var. Devlet ön yargı kin ve öfkeyle yönetiliyor. 

PYD ile ilgili bizi suçluyor. Duymuyorsan ne yapalım? Kulağınla dinlemiyorsan ben ne yapacağım? Sebebi şu; terör örgütü liderini yargıtay kararına, yargıtay PYD terör örgütü demesine rağmen Ankara'ya davet etti ve devletin sırlarını paylaştı. 

Bana PKK saldırıyor, FETÖ saldırıyor, El Nusra saldırıyor sen de saldırıyorsun. 

O ordu senin ordun değil milletin ordusudur. Benim oğlum asker, askerlikten kaçmadı, çürük raporu almadı. Sen benim ayarım değilsin. Laf söyleyeceksen adam gibi gel karşımda söyle. 

Devletin kozmik odasını FETÖ terör örgütüne açan şerefsizler kimlerdir? Ordunun genleriyle oynandı. Komutanları istifa ettirdiler. Milli eğitimin tamamını FETÖ'ye teslim ettiler. Milli eğitimi FETÖ'ye teslim eden şerefsizler kimlerdir?