Kılıçdaroğlu'nun avukatının mazereti tartışma yarattı

Kılıçdaroğlu'nun avukatının mazereti tartışma yarattı

"Man Adası" iddiaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakınlarının 1.5 milyon TL tazminat talebiyle açtığı davada yargılanan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatının bildirdiği mazeret tartışmaya neden oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine, ailesi ve yakınları hakkındaki "Man Adası" iddiaları nedeniyle açtığı 1.5 milyon TL'lik manevi tazminat davasına devam edildi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı 2 günlük sağlık raporunu gerekçe göstererek duruşmaya mazeret dilekçesi sundu. Davacıların avukatı, "Koskoca Genel Başkan'ın bir sürü avukatı var" diyerek Kılıçdaroğlu'nun avukatının sağlık raporuna dayanarak sunduğu mazeret dilekçesinin reddini ve davada karar verilmesini istedi. Mahkeme hakimi de bu dosyaya sunulan vekalette tek avukat bulunduğunu, hatırlatarak Kılıçdaroğlu'nun avukatının mazeretinin kabulüne karar vererek duruşmayı erteledi.

İstanbul Anadolu 20. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın beşinci duruşmasına, davacılar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kardeşi Mustafa Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan, oğlu Ahmet Burak Erdoğan, kızı Sümeyya Erdoğan Bayraktar, kızı Esra Albayrak, dünürü Özdemir Bayraktar, eniştesi Ziya İlgen, dünürü Sadık Albayrak, dünürü Orhan Uzuner, dünürü Osman Ketenci'nin avukatları katıldı.

Kılıçdaroğlu'nun avukatı mazeret dilekçesi  sunarak duruşmaya katılmadı

Hakim Memun Kılıç, davalı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'in duruşmadan hemen önce 2 günlük iş göremezlik raporuna dayanarak mazeret dilekçesi sunduğunu tutanağa geçti. Hakim Kılıç, Celal Çelik'in ayrıca celse arası sunduğu dilekçe ile yeniden reddi hakim talebinde bulunduğunu kaydetti.

Davacılar vekili avukat Ferah Yıldız, şartların oluşmadığını gerekçe göstererek reddi hakim talebinin reddine karar verilmesini istedi. Özdemir Bayraktar'ın Avukatı Abdullah Demirhan, davalı vekilinin önceden de reddi hakim talebinde bulunduğunu ve bu talebinin reddedildiğini hatırlattı. Avukat Demirhan, yeni bir durum oluşmadığını belirterek davalı vekilinin bu reddi hakim talebinin de reddedilmesini istedi. Hakim Kılıç, şartları oluşmadığını gerekçe göstererek reddi hakim talebinin reddine karar verdi.

'Bir sürü avukatı var' diyerek mazeretin reddini istedi

Erdoğan ve yakınlarının avukatı Ferah Yıldız, "Koskoca Genel Başkan'ın bir sürü avukatı var" diyerek davalı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'in sağlık raporunu gerekçe göstererek sunduğu mazeretinin kabul edilmemesini istedi. Hakim Memun Kılıç, vekaletnamede bu dava için sadece Celal Çelik'in davalı Kemal Kılıçdaroğlu vekili olarak göründüğünü söyledi. Bunun üzerine Ferah Yıldız, "Efendim, burada bir sürü avukat girdi dosyaya" dedi. Hakim Kılıç da, "Bizim dosyamıza girmedi" dedi.

Avukat Celal Çelik'in sağlık raporuna dayanarak sunduğu mazeretini kabul etmediğini söyleyen avukat Ferah Yıldız, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'da dosyalarını takip için bir sürü avukat mevcut. Verilen mazeret davayı uzatmaya yöneliktir. Mazeretinin reddine, davamızın kabulüne karar verilsin" dedi.

Özdemir Bayraktar'ın avukatı Abdullah Demirhan da avukat Celal Çelik'in mazeretini kabul etmediklerini belirterek, "Mazereti kabul etmiyoruz. Son duruşmada katılmadığı taktirde yokluklarında karar verileceğine dair ihtarat da yapılmıştı. Davamızın kabulünü istiyoruz" dedi.

Sunduğu sağlık raporunu dikkate alarak avukat Celal Çelik'in mazeretinin kabulüne karar veren mahkeme duruşmayı erteledi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS