Kınalı kuzusunu Cumhurbaşkanı için kurban etti

Kınalı kuzusunu Cumhurbaşkanı için kurban etti

Kınalı kuzusunu Cumhurbaşkanı için kurban etti

Taksim'de uzun süredir vatandaşların ilgi odağı olan kınalı kuzu, sahibi Lokman Kürşat tarafından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın sağlıklı olarak darbe girişimini atlatması nedeniyle kurban edildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Taksim'de her yere beraber gittiği kınalı kuzusu ile haber bültenlerine konu olan Lokman Kürşat, evlatlarından ayırt etmediği kuzusunu Taksim Meydanı’nda kurban etti.Taksim Meydanı’na getirilen Kınalı Kuzu, tekbir sesleri arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile Genelkurmay Başkanı Hulisi Akar için sahibi Lokman Kürşat tarafından kurban edildi.

Taksim'de bir kınalı kuzu...

Lokman Kürşat “Kınalı kuzum çok iyi dostumdu, 4 çocuğum var 5. evladım kınalı kuzumdu. 5 yıldan beri hep yollarda beraberdik. Nereye gidiyorsam benimle beraberdi. İlk darbe olduğu zaman ben havaalanındaydım. Bu darbeyi az zararla atlatırsak Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Genelkurmay Başkanımız onlar sağ sağlim kurtulur ve bu darbe girişimini atlatırsak kınalı kuzuyu kurban edeceğim dedim. Kınalı kuzuyu kurban edip şehitlerimize de armağan ettim” dedi.