hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  'Kıyma' dizisi setini basan ve emekli polisi öldüren şüpheliler yakalandı

  Kıyma dizisi setini basan ve emekli polisi öldüren şüpheliler yakalandı
  expand
  KAYNAKİHA

  İstanbul Bağcılar'da emekli bir polis memurunu silahla vurarak öldüren, Kartal’da bir 'Kıyma' dizisi setine baskın yapan ve Bahçelievler’de de bir araba garajına yönelik silahlı saldırı suçlarına karışan 10 şüpheli düzenlenen operasyonla yakalandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Alınan bilgilere göre, İstanbul'da yerel çetelerin karıştığı silahlı saldırılarda son 6 günde Avşin Altuntaş isimli emekli polis memuru silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Kartal’da bir Kıyma dizisi setine ve Bahçelievler’de bir otomobil garajına yönelik silahlı saldırı yapıldı. Kanlı eylemlerin ardından harekete geçen İstanbul Organize Suçlarla Mücadele polisi, meydana gelen olaylara ilişkin geniş çaplı çalışma gerçekleştirdi.

  FAİLLER TESPİT EDİLDİ

  Polis, Kurban Bayramı arifesinde Bahçelievler’de faaliyet gösteren bir bir iş yerine kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce gerçekleştirilen silahlı saldırı ile bayramın üçüncü günü Kartal ilçesinde faaliyet gösteren bir film çekim seti ofisine yönelik düzenlenen silahlı saldırı olayını ve dün de Bağcılar ilçesinde bir iş yerine yönelik yapılan kanlı saldırıda emekli polis memuru Avşin Altuntaş’ın öldürülme olayının faillerini tespit edildi.

  İKİ AYRI OLAYIN FAİLLERİ AYNI ÇIKTI

  Yürütülen soruşturma çerçevesinde olayların izini süren polis, kimlik bilgileri tek tek belirlenen şüphelilerin yakalanması için operasyon başlattı. Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekiplerince yapılan zincirleme operasyonlarda 10 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların evlerine gerçekleştirilen operasyonlarda, 3 ruhsatsız tabanca, 1 AK-47 tipi Kaleşnikof marka silah, bu silahlara ait şarjörler ve kalaşnikof ve tabancalara ait 170 mermi ele geçirildi.
  Yakalanan saldırganların evde uyuşturucu ve alkol partisi yaptıkları sırada polis baskınına hedef oldukları anlaşılırken, zanlıların 2’sinin emekli polis memuru Avşin Altuntaş’ın öldürülmesi olayına karıştıkları, gözaltındaki 3 şüphelinin ise Kartal’daki film setine yapılan silahlı saldırının failleri oldukları öğrenildi.
  Soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan saldırganlar, sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Şüphelilerin polisteki sorguları sürüyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow