Kız yurtlarındaki öğrencilerden Afrin koreografisi

  1. Türkiye
Kız yurtlarındaki öğrencilerden Afrin koreografisi

Türkiye'nin birçok kentindeki kız yurtlarında kalan üniversite öğrencileri TSK'tarafından Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'ndaki askerlere manevi destek olmak için bir koreografi yaptı. Karaman, Gaziantep, Adıyaman, Çanakkale ve birçok ildeki yurtlar da bu etkinliğe katıldı. Üniversitesi öğrencileri, havanın kararmasıyla odalarının ışıklarıyla AFRİN yazdı.Karaman
Karaman'da kız yurdundaki öğrenciler, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin'de yürütülen 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak için oda ışıklarıyla 'Afrin' yazıp koreografi oluşturdu. Yurt önünde dev Türk bayrağı açarak İstiklal Marşı okuyan öğrenciler, Mehmetçikler için dua etti.
Yurt bahçesinde toplanan öğrenciler, dev Türk bayrağı açıp istiklal marşı okuyup sınır ötesindeki Mehmetçikler için dua etti. Öğrenci topluluğu başkanı Cansu Yalçın, Afrin'deki Mehmetçiklere manevi destek olmak için koreografi yaptıklarını belirterek şunları söyledi:
Adıyaman
Adıyaman Yüksek Öğrenim, Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan öğrenciler, oda ışıklarıyla yurt binalarına ‘Afrin’ yazıp sokağa inerek Mehmetçiğe destek verdi.
Afyonkarahisar
Afyonkarahisar’daki Bacım Sultan Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrenciler, yurt ışıklarıyla “Afrin” yazarak Mehmetçik’e destek oldu.
Çanakkale
Çanakkale'de Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtta kalan öğrenciler, Mehmetçiğe destek amacıyla oda ışıklarıyla ‘Afrin’ yazdı.
Gaziantep
Gaziantep'te Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı Ümmü Gülsüm Kız Öğrenci Yurdu'ndaki üniversite öğrencileri, Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı’na destek vermek amacıyla yurt binasının ışıklarıyla Afrin yazdı.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS