hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kocaeli'de mezar taşları kırıldı, kameralar incelemeye alındı

  Kocaelide mezar taşları kırıldı, kameralar incelemeye alındı
  expand
  KAYNAK DHA

  Kocaeli'nin Darıca ilçesinde, Nene Hatun Mezarlığı'nda 7 mezar taşı kimliği belirsiz kişiler tarafından tahrip edildi. Şüphelileri tespit etmek için güvenlik kamerası kayıtları incelemeye başladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Darıca'nın Nenehatun Mahallesi'nde bulunan Nenehatun Mezarlığı'nda geçen cumartesi gecesi 7 mezarlık tahrip edildi. 14 bin 200 adet mezarın bulunduğu mezarlıkta farklı yerlerdeki 7 mezarın mermer  taşlarının balyoz kulandıkları tahmin ediliyor.  Pazar günü sabahı geldiğinde mezar taşlarınn kırıldığını fark eden Nene Hatun Mezarlığı çalışanları, mezarlıkta bulunan güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı.

  Kocaelide mezar taşları kırıldı, kameralar incelemeye alındı

  Mezarlığın tüm giriş çıkışlarında güvenlik kameralarının mevcut olduğunu söyleyen bir mezarlık çalışanı, "İnsanlar mezarlığa giriyor çıkıyor, hangisinin ne amaçla girip çıktığını bilemiyoruz. Kimi ölen yakını için dua etmek için, kimisi bakımını yapmak için geliyor. Bizler bu insanlara neden geldiğini ve neden çıktığını soramayız. Kaldı ki, olay gece saatlerinde olmuş, biz konuyu sabah geldiğimizde öğrendik" dedi. Yetkililer, kamera kayıtlarını inceledikten sonra şikayette bulunacaklarını belirtti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow