Kolonya corona virüsü önler mi? Prof. Dr. Ateş Kara yanıtladı!

Video: Kolonya corona virüsü önler mi? Prof. Dr. Ateş Kara yanıtladı!

Sosyal medyada sıklıkla dile getirilen kolonyanın corona virüsü öldürdüğü iddiaları CNN TÜRK ekranlarında ele alındı. Ahmet Hakan’ın sunumunu gerçekleştirdiği Tarafsız Bölge’de İsmail Saymaz, “Kolonya corona virüsü önler mi?” sorusunu Covid-19 Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara’ya yöneltti. İşte Kara’nın kolonyanın corona virüse etkisiyle ilgili yaptığı o açıklamalar…

Kolonyanın corona virüsü öldürdüğü iddiaları Tarafsız Bölge’de uzman isimlere soruldu. Covid-19’la mücadelede önemli adımlar atan isimlerden olan Prof. Dr. Ateş Kara kolonya meselesine ilişkin soru işaretlerini giderdi. İşte Kara’nın yaptığı o açıklamalar…

Kolonya corona virüsü önler mi?

Bu virüsün zarfı var dışında ve bu zarf gerçekten alkolden çok etkileniyor. O nedenle kolonyanın içerisindeki alkol oranı yüzde 70’in üzerindeyse kolonya gerçekten çok etkilidir.

"Ticaret Bakanlığı incelemeleri başlattı"

Öncelikle kolonyayla ilgili çok ciddi talepler olduğu için bugün Ticaret Bakanı ile de görüştüğümüzü söylemiştik orada da bunu gündeme getirdik. Kolonya fiyatlarına yönelik olarak da incelemelerin başladığını söyledi.

"Paniğe gerek yok"

Ülkemizde gerçekten tedirginliğe, paniğe gerek yok bir şeyleri alıp da son tüketim tarihi geçtikten sonra kullanacak şekilde hareket etmeyelim, böyle bir şeye asla gerek yok şu anda.

PROGRAMIN TAMAMINI AŞAĞIDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ:

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS