hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Köprüde isyan ettiren trafik

  Köprüde isyan ettiren trafik
  expand

  İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü gişelerinde OGS ve HGS gişelerinin birleştirilmesi çalışmalarına başlandı. Çalışmalar nedeniyle FSM'de 4 gişe kapatıldı. TEM'de uzun araç kuyrukları oluşurken, sürücüler trafik yüzünden isyan etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Fatih Sultan Mehmet Köprüsü gişelerinde OGS ve HGS gişelerinin birleştirilmesi çalışmalarına başlandı.

  Bugün saat 01.00 sıralarında başlayan çalışmalar öncelikle Avrupa Yakası'ndan, Anadolu Yakası'na geçişte en soldaki dört şeritteki gişelerde yapılacak. Yıkım çalışması ile gişeler ortadan kaldırılıp OGS ve HGS'nin aynı gişede kullanması için ortak gişe düzenlemesi yapılacak.

  Bu akşam saatlerinde ise kapalı 4 şerit nedeniyle, köprü girişinde uzun araç kuyrukları oluştu.

  Sürücüler trafikte zor anlar yaşarken, çalışmaların 31 Ocak 2014 tarihinde son bulacağı öğrenildi. Çalışmalarda soldaki dört şerit bitirildikten sonra, sağ tarafta kalan 4 şeritteki gişelere geçilecek. Yeni sistem sürücülerin şerit değiştirmeden geçiş yapmalarını ve OGS yada HGS kullanan sürücülerin aynı yolu kullanmalarını sağlayacak. Trafik güvenliğini ve hızlı trafik akışını sağlayacak yeni düzenleme sırasında çalışmalar etaplar halinde gerçekleştirilecek.

  Çalışmalar nedeniyle oluşan trafik gece geç saatlerde rahatladı.

  Sürücülerin trafik çilesi

  Trafikte zor anlar yaşayan sürücülerden bazıları isyan etti. Yaklaşık 1 saat 20 dakikadır yolda olduğunu söyleyen bir sürücü; "Çalıştığımız kazandığımız parayı mazota veriyoruz" derken, İkitelli'den geldiğini söyleyen bir sürücü ise "3 Buçuk saattir yoldayım" dedi. Saat 17.30'da yola çıktığını söyleyen bir sürücü, "Sabah çalışma olacağını duymuştum. Bu trafikte insanları bu şekilde, güç durumda bırakmasınlar. Yetkililerin buna bir çözüm bulması gerekiyor" şeklinde konuştu.

  Çalışmaların hiç bitmediğinden dert yanan bir sürücü ise bir gün elbette bitecek şeklinde konuştu. İkitelli'den 2 buçuk satte köprü girişine geldiğini vurgulayan sürücü, "Yazın yapılsın bu çalışmalar, kışın trafiğin en yoğun olduğu zamanlarda yapmasınlar" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow