Son Dakika

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta? Sağlık Bakanı Koca açıklama yapacak

A A

16.02.2021 - 17:41 Son Güncelleme:

Belirli aralıklarla toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu bugün bir kez daha toplantı gerçekleştirecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da katılacağı toplantı sonrasında yazılı açıklama yapılacak. Peki, Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak?

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta? Sağlık Bakanı Koca açıklama yapacak

Kabine toplantısına tavsiye kararının alındığı Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı bugün gerçekleştirilecek. YÖK Başkanı Yekta Saraç dün yaptığı açıklamasında üniversitelerin durumu ile ilgili tavsiye kararının bu hafta verileceğini belirtmişti. Bu nedenle üniversite öğrencileri de yüz yüze eğitim için Bilim Kurulu toplantısından çıkacak kararı beklemeye başladı.

BİLİM KURULU TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Covid-19 Bilim Kurulu toplantısı 16 Şubat 2021 Salı günü gerçekleştirilecek. Bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın başkanlığında yapılacak olan toplantı saat 17:00’de başlayacak.

Toplantının hemen ardından Bakan Koca’nın yazılı açıklama yapması bekleniyor. Üniversitelerde yüz yüze eğitim ile ilgili nihai kararın da bu toplantıda verileceği tahmin ediliyor.

Öte yandan restoran ve kafelerin durumu, kısıtlama saatlerinde esneme, seyahat yasakları ve aşılama çalışmaları gibi daha birçok konu da toplantının gündem maddelerinden olacak.