hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Koronavirüs haritası son durum… Güncel covid-19 Corona haritası

  Koronavirüs haritası son durum… Güncel covid-19 Corona haritası
  expand

  Corona virüsü haritası covid-19 nedeniyle şimdiye kadar hayatını kaybeden kişi sayısı ile ilgili bilgileri kullanıcılara aktarıyor. Ülke ülke covid-19 pozitif vaka sayısında son durum, iyileşen hasta sayısı ve yeni vakalar da yine aynı harita üzerinden takip edilebiliyor. Peki, koronavirüs haritası içerisinde son durum ne?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Koronavirüs haritası dünya genelinde covid-19 ile ilgili görülen yeni vakaları ve bu vakalar sonrasında ortaya çıkan can kaybı sayısını aktarıyor. Vaka sayısının 1 milyona doğru hızla ilerlediği günlerde virüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı ise 37 bini aştı. İşte covid-19 ile ilgili son bilgiler ve haritaya ilişkin detaylar…

  CORONA VİRÜSÜ HARİTASI İÇERİSİNDE NELER YER ALIYOR?

  Ülke ülke covid-19 pozitif vaka sayılarının yanı sıra dünya genelindeki son rakamlar da harita üzerinden takip edilebiliyor. Virüs bulaşan kişilerin iyileşme sayıları, ülkelerdeki can kaybı sayıları da yine aynı şekilde harita üzerinden takip edilebiliyor.

  KORONAVİRÜS HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ…

  166 BİN KİŞİ VİRÜSÜ YENDİ

  Toplam vaka sayısının 786 bini geride bıraktığı dünya genelinde 166 bin 88 kişi ise covid-19 virüsünü yenmeyi başardı. Vaka sayısının en fazla olduğu ülke olan ABD’de şimdiye kadar 164 bin vaka görülürken İtalya’da bu rakam 101 bin 739 olarak açıklandı. En fazla can kaybının yaşandığı ülke olan İtalya’da covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 11 bin 591’ken İtalya’yı sırasıyla İspanya, Çin ve Fransa takip ediyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TÜRKİYE’DE SON DURUM NE?

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından veriler gün gün açıklanırken Covid-19 pozitif vaka sayısı 30 Mart itibariyle 10 bini aştı.

  Video konferansla koronavirüs teşhisi: "Şu an durum berbat"

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow