hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Koronavirüs haritası son durum ne? Son dakika corona virüsü haberleri

  Koronavirüs haritası son durum ne Son dakika corona virüsü haberleri
  expand

  Koronavirüs haritası covid-19 nedeniyle yaşamını yitiren kişi sayısı ile ilgili güncel bilgileri aktarmaya devam ediyor. Vaka sayısında ABD, ölü sayısında ise İtalya şimdiye kadar virüsten en fazla zarar gören ülkeler oldu. İşte son dakika corona virüsü haberleri ve covid-19’da son rakamlar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Corona virüsü nedeniyle dünya genelinde birçok ülkede can kaybı yaşanmaya devam ediyor. 337 bini aşan vaka sayısı ile dünyada en fazla koronavirüs ABD’de görüldü. Virüsün sıfır noktası ve çıkış merkezi olan Çin’de ise 77 bin kişi hastalığı yenmeyi başardı. İşte covid-19’da dikkat çeken rakamlardan bazıları…

  CORONA VİRÜSÜ HARİTASI SON DURUM

  Koronavirüs haritasında yer alan son bilgilere göre dünya genelinde en fazla vakaların görüldüğü ülkeler sırasıyla ABD, İspanya, İtalya, Almanya ve Fransa oldu. Aldığı sert tedbirlerle birlikte virüsü kontrol altına alan Çin’de yeni vaka ve can kaybı sayısı oldukça azaldı.

  İtalya’da can kaybı 15 bin 887’ye ulaşırken İspanya’da ise covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 12 bin 641’e ulaştı. 10 bin sınırına oldukça yaklaşan Fransa’da ise şimdiye kadar 8 bin 78 kişi yaşamını yitirdi.

  Öte yandan dünya genelinde toplam pozitif vaka sayısı 1 milyon 276 bin 302’ye ulaşırken toplam ölü sayısı ise 69 bin 527’ye çıktı.

  KORONAVİRÜS HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  TÜRKİYE’DE SON DURUM NE?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan son bilgilere göre Türkiye’de şimdiye kadar 27 bin 69 vaka tespit edildi. Virüste can kaybı sayısı 574’e yükselirken bin 381 hastanın tedavisi yoğun bakımda devam ediyor. 935 hastanın entübe edildiği covid-19’da bin 42 kişi ise virüsü yenmeyi başardı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow