hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Koronavirüs haritası son durum… Son dakika corona virüsü haberleri

  Koronavirüs haritası son durum… Son dakika corona virüsü haberleri
  expand

  Corona virüsü haritası dünya genelinde hangi ülkede vaka sayısının kaça ulaştığını gösteriyor. Covid-19 pozitif vaka sayısının 1 milyona doğru ilerlediği günlerde dünya genelinde can kaybı sayısı ise 50 bin sınırını aşmak üzere. Peki, koronavirüs haritası içerisinde son dakika rakamları neler?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Koronavirüs haritası covid-19 virüsü nedeniyle hayatını kaybeden vaka sayısı, iyileşen hasta sayısı ve ülkelerdeki aktif vaka sayısıyla ilgili detaylı bilgileri aktarmaya devam ediyor. Dünya genelinde en fazla can kaybının yaşandığı ülke İtalya olurken, İspanya, Fransa ve ABD’de de rakamlar oldukça hızlı bir şekilde artıyor.

  CORONA VİRÜSÜ HARİTASI SON DURUM

  Covid-19 haritasında yer alan son bilgilere göre sadece ABD’de vaka sayısı 200 bini geride bıraktı. Bunun dışında İtalya ve İspanya da vaka sayısında 100 bini aşan ülkeler arasında bulunuyor. Öte yandan virüsün çıkış noktası olan Çin’de vaka sayısı 82 binlerde yavaşladı.

  KORONAVİRÜS HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  Koronavirüsle ilgili tek sevindirici gelişme ise iyileşen hasta sayılarında yaşandı. Dünya genelinde covid-19 virüsüyle mücadele eden 194 bin kişi virüsü yenmeyi başardı. Tedavilerinin tamamlanmasının ardından yapılan testlerde negatif çıkmasıyla birlikte tedavisi tamamlanan hastalar taburcu edildi. En fazla iyileşme ise virüsün çıkış noktası Çin’de gerçekleşti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Çin’de şimdiye kadar tespit edilen 82 bin 394 vakadan 76 bini hastalığı yenmeyi başardı. İspanya, Almanya, İtalya ve İran’da da iyileşen vaka sayıları on binin üzerinde yer alıyor.

  ABD'DE RAKAMLAR ÜRKÜTÜYOR

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow