hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Koronavirüs haritası son durum… Son dakika covid-19 corona virüsü haberleri

  Koronavirüs haritası son durum… Son dakika covid-19 corona virüsü haberleri
  expand

  Corona virüsü haritası covid-19 ile ilgili güncel bilgileri aktarmaya devam ediyor. Dünya genelinde vaka sayısının 1 milyon 200 bini geride bıraktığı günlerde koronavirüs haritası üzerinden ülke ülke güncel rakamlar öğrenilebiliyor. İşte son dakika koronavirüs haberleri ve covid-19 vakalarında son durum…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Corona virüsü haritası virüsle mücadeleyi sürdüren dünyada hangi ülkede kaç vaka sayısına ulaşıldığına ilişkin bilgileri aktarıyor. Yine aynı şekilde harita üzerinden ülkelerdeki can kaybı sayıları ve iyileşen hasta sayıları da öğrenilebiliyor. Peki, dünyadaki ülkelerde son durum ne?

  Covid-19 pozitif vaka sayısı dünya genelinde 1 milyon 203 bini aştı. Vaka sayılarının hızlı artış yaşandığı ABD ve İspanya’dan korkutan rakamlar gelmeye devam ediyor. Öte yandan en fazla ölüme sahip olan İtalya’da yönetim sürekli olarak evde kal çağrılarını yineliyor.

  CORONA VİRÜSÜ HARİTASI 

  En fazla covid-19 vakasının görüldüğü ülke 312 bin 237 ile Amerika olurken ülkede can kaybı 6 bin 58’e yükseldi.

  Virüste en fazla can kaybının yaşandığı ülke 15 bin 362 ile İtalya olurken İtalya’daki son vaka sayısı ise 124bin 632 olarak belirlendi.

  COVİD-19 HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  Vaka sayısında İtalya’yı da geride bırakan İspanya’da ise 125 bin 168 vakadan 11 bin 947’si hayatını kaybetti.

  Vaka sayısında 96 bin 92 vaka ile dördüncü sırada olmasına rağmen Almanya’da diğer ülkelere oranla daha az can kaybı yaşandı. Almanya’dan gelen son rakamlara göre ülkede covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı bin 444.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  SON DAKİKA CORONA VİRÜSÜ HABERLERİ

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow