KPSS soru ve cevapları yayınlandı! KPSS soru ve cevapları için tıklayın…

KPSS soru ve cevapları yayınlandı! KPSS soru ve cevapları için tıklayın…

KPSS soru ve cevapları ÖSYM tarafından yayınlandı. Kurumdan gelen son dakika açıklamasına göre geçtiğimiz hafta sonu yapılan KPSS Genel Kültür – Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavının soru ve cevap anahtarı yayınlandı. Sınava giren kamu personeli adayları soruların tamamına ÖSYM Aday İşlemleri Sayfası AİS üzerinden ulaşabilecekler. İşte 2019 KPSS soru ve cevapları…

KPSS Genel KültürGenel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavlarının soru ve cevapları yayınlandı. ÖSYM tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre 2019 KPSS A Grubu Genel Kültür – Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavlarına giren kamu personeli adayları 16 Temmuz 2019 Salı günü saat 17.00’den itibaren soru ve cevap anahtarlarına erişebilecekler. Adaylar soru ve cevapların tamamına ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sayfası AİS üzerinden TC Kimlik no ve ÖSYM şifreleri ile giriş yapıp erişim sağlayabilecekler. Yine bununla birlikte e-Devlet ÖSYM AİS uzantısı üzerinden kamu personeli adayları e-Devlet şifreleri ve TC Kimlik no ile soru ve cevapların tamamına erişebilecekler. İşte 2019 KPSS A Grubu Genel Kültür – Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınav soru ve cevapları…


KPSS SORU VE CEVAPLARI (YÜZDE 10) İÇİN TIKLAYIN


ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYIN


KPSS A Grubunun ikinci oturumu olan KPSS Eğitim Bilimleri sınavı bugün gerçekleşti. KPSS Eğitim Bilimleri Sınavının başlangıç saati ÖSYM tarafından saat 14.15 olarak belirlendi. 100 dakika süren sınav 16.25’te sona erdi.


KPSS Genel Kültür – Genel Yetenek sınavı 14 Temmuz Pazar Günü saat 10.15’te başladı. 130 dakika yani 2 saat 10 dakika sürecek sınav saat 12.25’te sona erdi.


Gözler ise KPSS Eğitim Bilimleri sınav sonuçlarında. Sonuçlar ÖSYM'nin aday işlemleri sayfası üzerinden 29 Ağustos'ta açıklanacak.


DİĞER SINAV TARİHLERİ


"Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" ile “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar ile İlgili Usul ve Esaslar” hükümleri kapsamında KPSS A Grubu ve Öğretmenlik yapılacaktır. KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturumu (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) ile KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturumu (Hukuk, İktisat, Maliye) 20 Temmuz 2019 tarihinde, KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3. Oturumu (İşletme, Muhasebe, İstatistik) 21 Temmuz 2019 tarihinde, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 28 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacaktır.


Sınava (KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT) başvuru işlemleri, 03-15 Mayıs 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Adayların tümü, 14 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak sabah oturumuna girmek zorundadır.


İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği ve Beden Eğitimi Öğretmenliği alanlarında 2019 yılında ilk defa Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) yapılacağından bu alanlara atanmak isteyen öğretmen adaylarının ilgili alanlarda 2019 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) girmeleri zorunludur.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS