hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kulis Haber: Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce uzlaşacak mı?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAKCNN TÜRK

  Kılıçdaroğlu-İnce görüşmesinden bugün beklenti ne? Kılıçdaroğlu, İnce'ye ne teklif edecek? İnce çekilecek mi? Edindiği kulis bilgilerini aktaran CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, "Uzlaşma olursa 48 saat içinde birleşme dahil işbirliği için gayret gösterilecek. Bu sağlanırsa Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanı adaylıklarının kesinleşeceği 31 Mart'tan önce adaylıktan çekilmesi söz konusu olabilir" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İşte Dicle Canova'nın açıklamaları:

  "ÖNÜMÜZDEKİ 48 SAAT ÇOK ÖNEMLİ OLACAK" DENİYOR

  Kemal Kılıçdaroğlu ne götürecek veya karşı taraf ne talep edecekten ziyade, bugün toplantının hangi atmosferde gerçekleşeceği ve toplantı sonrası iki taraftan yansıyacak hava önemli olacak. Toplantı öncesi arka kapı diplomasisi oldu. Ama 'Toplantıdan sonraki 48 saat çok daha önemli' deniyor.

  UZLAŞMA OLURSA BİRLEŞME DAHİL SEÇENEKLER MASADA

  CHP cephesinden edindiğim izlenime göre; eğer liderler anlaşırsa kurmayları hızlı bir çalışmayla 48 saat içinde yeni bir işbirliği, uzlaşma, hatta belki birleşme noktasında gayret sarf edecek. Bu sağlanırsa Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanı adaylıklarının kesinleşeceği 31 Mart'tan önce adaylıktan çekilmesi söz konusu olabilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yani bugün her iki lider birbirlerini dinleyecek. Kemal Kılıçdaroğlu'nun kafasında bir teklif var. Muharrem İnce bir öneri getirir mi ne söyler ona göre de şekillenecek. Ama görünen o ki uzlaşma sağlanırsa bir birleşmeye doğru gidilecek.

  Kulis Haber: Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce uzlaşacak mı

  Günlerdir hem Kemal Kılıçdaroğlu'na hem Muharrem İnce'ye uzlaşın yönünde telkinler var. İnce'ye Cumhur İttifakı'nın karşısında bir olumsuzluğa yol açacak davranışlarda bulunmaması yönünde özellikle görüş bildiriliyor. Kılıçdaroğlu'na da çok sayıda aracının uzlaştırma talebi ile gittiği biliniyor.

  "GÜÇ BİRLİĞİNE GİDERSEK 1. TURDA KAZANABİLİRİZ" DEMESİ BEKLENİYOR

  Kılıçdaroğlu'nun İnce'ye 4 adaylı tabloda seçimin ikinci tura kalma ihtimalinden söz edip bunun riskler barındırdığını anlatması, 'Güç birliğine gidersek 1. turda kazanabiliriz' demesi de bekleniyor. Dediğim gibi birleşme dahil işbirliğine dönük seçenekler uzlaşırlarsa gündeme gelecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow