Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı var mı?

Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı var mı?

Kurban Bayramı öncesi geri sayım sürerken en çok merak edilip araştırılanlar arasında ise “Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı var mı?” sorusunun cevabı merak edilip araştırılıyor. Peki, 2020 Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Merak edilen detayları sizler için haberimizde derledik.

Kurban Bayramı ile ilgili plan yapanlar, özellikle de kurban kesecekler ve tatile çıkacaklar merak içerisinde “Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı var mı?” ve “Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?” sorularının cevabını merak edip araştırıyor. Peki, Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Bilindiği üzere Corona virüsü önlemleri kapsamında geçtiğimiz Ramazan Bayramı süresince sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı. Aynı sürecin bu bayramda da uygulanıp uygulanmayacağı merak ediliyor.

“KURBAN BAYRAMI’NDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?”

NTV'deki Özel Röportaj programında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kurban Bayramı süresince sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı yönündeki soruya da yanıt verdi.

İbrahim Kalın bayramda sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı ile ilgili şunları söyledi:

"Şu anda sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili verilmiş kesin bir karar yok. Cumhurbaşkanımızın da evvelsi gün ifade ettiği gibi Kurban Bayramı'nda insanlara 'Evlerinizde oturun' demek çok kolay değil ama öbür taraftan da hiçbir şey olmamış gibi hareket etmek de mümkün değil. Hele bir de kurban kesimi söz konusu olduğu için hijyen şartlarına daha bir dikkat edilmesi gereken bir bayramdan bahsediyoruz. Önümüzdeki günlerde Sağlık Bakanımızın, Bilim Kurulu'nun bu konuyla ilgili değerlendirmelerine Cumhurbaşkanımız bakacak. Biraz da önümüzdeki 10-12 gün içerisindeki vaka sayısında, entübe olan, iyileşen insan sayısı ile vefat sayılarındaki gelişme trendini de göreceğiz. Şu anda iyi bir yolda ilerliyoruz. 1000'in altına indik, 3 rakamlı hanelere düştük vaka sayısında ama bu da yeterli değil, daha da az olması lazım. Ölüm sayısında da bir düşme var ama hala 15 ila 20 arası günlük değişiyor. Bütün bu verileri dikkate alarak bir değerlendirme yapılacak."

günün özeti

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS