Son Dakika

KYK 2020 kredi, yurt ve burs başvurusu ne zaman başlayacak? GSB KYK başvurusu...

A A

14.10.2020 - 13:51 Son Güncelleme:

KYK yurt ve burs başvurusu ile ilgili son dakika gelişmeleri üniversite öğrencileri tarafından araştırılmaya devam ediyor. KYK burs başvurusundan yararlanmak isteyenler başvuru sürecine ilişkin GSB’den gelecek açıklamayı beklemeyi sürdürüyor. Peki, KYK burs ve yurt başvurusu ne zaman başlayacak?

KYK 2020 kredi, yurt ve burs başvurusu ne zaman başlayacak? GSB KYK başvurusu...

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü önümüzdeki günlerde KYK yurt ve burs başvurusunu erişime açacak. Başvuruların başlamasının ardından ihtiyaç sahibi olan öğrenciler burs başvurularından yararlanma fırsatı elde edecekler. Sıralama neticesinde kendisine burs çıkmayan her öğrenci ise istediği takdirde eğitim kredisi kullanabilecek.

KYK YURT VE BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

KYK yurt başvurularının yapılacağı tarih ile ilgili henüz resmi bir tarih açıklaması gelmedi. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nce her yıl ağustos ayı itibarıyla alınan yurt başvurularının, bu yıl yaşanan olağanüstü süreç nedeniyle Yükseköğretim Kurulu’nun açıklayacağı akademik takvime göre belirleneceği ve kamuoyuyla paylaşılacağına değinilmişti.

 YÖK üniversitelere gönderdiği yazıda, akademik takvimin 1 Ekim'den sonra planlanması gerektiğini bildirmişti. Buna göre başvurularla ilgili kısa süre içerisinde yeni bir açıklama yapılması bekleniyor.

SON DAKİKA BİLGİLERİ BU ADRESLERDE OLACAK

Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruya ilişkin her tür bilgiye Gençlik ve Spor Bakanlığı (gsb.gov.tr) ve Genel Müdürlüğü’nün resmi internet adreslerinden (kygm.gsb.gov.tr) ulaşabilecek. Gelişmeler Bakanlığın sosyal medya hesaplarından da (@gencliksporbak) takip edilebilir.