KYK başvuruları başladı! e-Devlet: 2019 KYK yurt başvuru sayfası

KYK başvuruları başladı! e-Devlet: 2019 KYK yurt başvuru sayfası

KYK başvuruları yani Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu 2019 yurt başvuruları bugün resmen başladı. e-Devlet KYK uzantısı üzerinden gerçekleşen başvuruların ne zaman sona ereceği ve başvuruların nasıl yapılacağı merak ediliyor. Peki, 2019 KYK başvuruları nasıl yapılacak? İşte, 2019 KYK yurt başvuru sayfası…

KYK yurt başvuruları başladı. Şehir dışında üniversite kazanan veya yurtta kalmaya gereksinim duyan öğrenciler KYK başvurularının ne zaman başlayacağını uzun süredir araştırıyordu. Nihayet beklenen başvurular başladı. Öğrenciler e-Devlet KYK başvuru sayfasın üzerinden başvurularını yapıyorlar. Öğrenciler başvuruların nasıl yapılacağını ve ne kadar süreceğini merak ediyor. İşte, 2019 KYK yurt başvuru sayfası


KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTECEK?


Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nden yapılan açıklamada yurt başvurularının 19 Ağustos’ta başlayıp 26 Ağustos’ta sona ereceği bilgisi aktarılmıştı. Başvurular sabah saatlerinde KYK tarafından başlatıldı.


YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?


KYK yurt başvurusu için öncelikle bir E-devlet şifresine ihtiyaç duyulacak. E-Devlet şifresi PTT aracılığıyla temin edilebilecek. E-Devlet şifresinin ardından öğrenciler, E-Devlet üzerinden yer alan yaklaşık 10 adımlık işlemleri tamamlayacak. Bu işlemler arasında gelir durumu, aile bilgileri, öğrenim bilgileri de yer alacak. Tüm bilgilerin girilmesiyle birlikte işlem tamamlandırılacak ve başvuru numarası ile sonuçlar KYK'nın resmi internet sitesi üzerinden ilerleyen günlerde öğrenilebilecek.


KYK BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYIN


BAŞVURUDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?


1.Başvurunuzu yaparken her alanı dikkatlice inceleyip kavradıktan sonra cevaplayınız.


2.Hatalı, eksik bildirim, gerçeğe aykırı beyan yurda girmenizi engelleyeceğinden bildirimlerinizi gerçeğe uygun yapınız.


3.Kimliğiniz ile ilgili bilgileri, nüfus cüzdanınıza bakarak cevaplayınız.


4.Bekârsanız anne ve/veya babanızın, evli iseniz kendinizin ve/veya eşinizin gelirleri diğer kamu kurum ve kuruluşlarından teyit edileceğinden bilgileri tam ve doğru olarak giriniz.


5.Başvuruda bulunduktan sonra başvuru bitim tarihine kadar bilgilerinizde güncelleme yapabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS