hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  KYK BURS BAŞVURUSU | GSB e-devlet KYK burs ve kredi başvurusu 2022-2023

  KYK BURS BAŞVURUSU | GSB e-devlet KYK burs ve kredi başvurusu 2022-2023
  expand

  GSB e-devlet KYK burs başvurusu 2022-2023 eğitim öğretim döneminde ilk kez burs alacak öğrencileri gösterecek. KYK burs ve kredi başvuruları e-devlet üzerinden alınmaya başlarken süreç 17 Kasım'a kadar devam edecek. Peki, KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır? İşte e-devlet KYK burs başvurusu linki...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Binlerce öğrencinin burs ve kredi imkanından yararlanacağı 2022-2023 eğitim öğretim yılında başvurular için geri sayım sona erdi. Bursların geri ödemesiz, kredilerin ise geri ödemeli olacağı süreçte detaylar belli oldu.

  E DEVLET GSB KYK BURS BAŞVURUSU 2022-2023

  Üniversitelerde akademik takvim eylül ayında başladı. Aynı süreçte peş peşe KYK yurt başvuruları sonuçlanmış ve öğrenciler KYK yurtlarına yerleşimlerini gerçekleştirmişti. Burslarda ise geçtiğimiz yıl başvurular 5-8 Kasım tarihlerinde alınmıştı. Bu yıl ise başvurular için 15-17 Kasım tarihleri duyuruldu.

  Bakan Kasapoğlu açıklamasında "Öğrenci arkadaşlarım, GSB Burs ve Öğrenim Kredisi başvuruları başladı.17 Kasım Perşembe günü saat 23.59’a kadar başvurularınızı http://turkiye.gov.tr'den yapabilirsiniz." ifadelerini kullandı.

  E-DEVLET KYK BURS BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  E DEVLET KYK BURS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

  Burs/kredi başvuruları her yıl yazılı ve görsel basın yoluyla kamuoyuna duyurulan tarihler arasında e-Devlet üzerinden alınmaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Değerlendirme sonucunda burs veya kredi tahsisi yapılan öğrencilerin yapacakları iş ve işlemler sonuç açıklama sayfasında ayrıntılı olarak yer almaktadır. Burs veya kredi almaya hak kazanan öğrencilerin belirtilen tarihler arasında e-Devlet üzerinden burs/kredi onay işlemi ekranında yer alan “taahhütname onayı” işlemini yapmaları gerekmektedir. Taahhütname onayı yapmayan öğrenciye ödeme yapılmamaktadır.

  Burslarda öncelikli öğrenciler ise şöyle;

           Şehit çocukları, (Şehit bekar ise bekar kardeşi)

  •        Gazi çocukları, (Gazi bekar ise kendisi)

  •        Sağlık kurulu raporu ile %40 ve üzerinde engelli olduğu tespit edilen öğrenciler,

  •        Anne ve babası vefat etmiş olanlar,

  •        Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Yetiştirme Yurtlarında barınarak tamamlayanlar,

  •        Lise ve dengi öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayanlar,

  •        Amatör milli sporcu olan öğrenciler

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow