KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? Gözler başvurularda

KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? Gözler başvurularda

KYK burs ve KYK kredi başvuruları ne zaman başlayacak? Üniversite kazanan ve hali hazırda öğrenimine devam eden öğrenciler bu sorunun cevabını merak ediyor. Bilindiği üzere yurt başvuruları bugün başladı. Peki, 2019 KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? İşte detaylar…

Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK yurt başvuruları bugün başladı. Gözler ise KYK burs ve kredi başvurularında. Henüz KYK yurt ve burs başvuruları henüz başlamadı. Peki, burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? İşte detaylar…


KYK her yıl, öğrencilerin öğrenimlerine katkı sağlamak amacıyla kredi ve burs imkanı sağlıyor. Halen 416 bin 775 öğrenciye burs, 1 milyon 194 bin 833 öğrenciye kredi olmak üzere toplam 1 milyon 611 bin 608 öğrenciye maddi destek veriliyor.


Üniversite eğitimi alacak öğrencilere burs ve kredi desteği bu yıl da devam edecek. Geçtiğimiz dönem lisans öğrencilerine 500 lira, yüksek lisans öğrencilerine bin lira, doktora öğrencileri ve milli sporculara da bin 500 lira aylık maddi destek verildi.


Bu yıl ise yani 2019 – 2020 akademik yılında KYK burs ve kredi başvuruları ekim ayında başlayacak. Ancak başvuruların ekim ayının kaçında başlayacağı bilinmiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS