hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  KYK ilk kayıt ücreti hangi bankaya yatırılacak? 2021 KYK yurt ilk kayıt ücreti nasıl yatırılır, nedir, ne kadar?

  KYK ilk kayıt ücreti hangi bankaya yatırılacak 2021 KYK yurt ilk kayıt ücreti nasıl yatırılır, nedir, ne kadar
  expand

  KYK yurt sonuçları açıklaması sonrası kayıt hakkı elde eden öğrenciler ilk kayıt ücreti yatıracak ve ardından taahhütname onayı yapacaklar. Peki, KYK ilk kayıt ücreti nedir, ne kadar? Kesin kayıt hakkı kazanan adaylar için KYK ilk kayıt ücreti hangi bankaya yatırılacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan KYK yurtları için başvuru sonuçları ilan edildi. Buna göre başvuran adaylar arasından bir bölümü kesin kayıt hakkı kazandı. Peki, adaylar şimdi ne yapacak?

  SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ....

  KYK İLK KAYIT ÜCRETİ HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

  Yurt kaydı yapmak için ilk kayıt ücreti yatıracak olan öğrenciler ödemelerini Ziraat Bankası ATM’lerinden, banka şubelerinden ve mobil uygulamasından yapabilirler.

  KYK İLK KAYIT ÜCRETİ NASIL YATIRILIR?

  Ödeme yapmak için Ziraat Bankası ödemeler ekranına geçip ardından eğitim sınav ve üniversite ödemeleri sekmesinin seçilmesi gerekiyor. Daha sonra açılan ekrandan  KYK ödemeleri işaretlenecek yönlendirilen sayfadan da yurt ödemeleri seçilecek. TC no yazarak sorgulama yaptıktan sonra ödemeniz gereken tutar ekranda çıkacak.

  KYK İLK KAYIT ÜCRETİ NEDİR, NE KADAR?

  Yurda ilk defa yerleştirilen öğrencilerin ödemesi gereken ücrete ilk kayıt ücreti denir. Bu ücretin içerisinde gün bazında yatak ücreti ve güvence bedeli ücreti bulunmaktadır. Bu ücret öğrencinin yerleştirildiği yurda ve yerleştirme tarihine göre farklılık gösterir. İlgili banka ATM’lerinde veya Kredi/Yurt e-Ödeme ekranında yer alan tutar otomatik olarak görülmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TAAHHÜTNAME ONAYI İÇİN TIKLAYINIZ...

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow