hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  MEB LGS 2022 ne zaman? 2022 LGS sınav yerleri giriş belgesi ne zaman yayınlanacak?

  MEB LGS 2022 ne zaman 2022 LGS sınav yerleri giriş belgesi ne zaman yayınlanacak
  expand

  MEB 2022 LGS sınav tarihi geçtiğimiz günlerde yayınlanmış ve adaylar sınav yerleri için geri sayıma başlamıştı. Peki, LGS sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? 2022 LGS ne zaman, hangi gün yapılacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Liselere Geçiş Sınavı kapsamında binlerce aday sorumlu oldukları alanlardan sınava tabi tutulacak. Sınav sonucunda elde edilecek olan sıralamalar adayların tercih ve yerleştirme işlemlerinde kullanılacak. Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz haftalarda sınavın hangi tarihte yapılacağını duyurmuştu. İşte sınav tarihi ve giriş belgeleri ile ilgili detaylar…

  LGS 2022 NE ZAMAN, HANGİ GÜN?

  LGS 2022 yılında 5 Haziran tarihinde yapılacak. Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika yanıtlama süresi verilecek.

  İkinci oturumda ise öğrencilere matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve öğrencilerin yanıtlaması için 80 dakika süreleri olacak.

  MEB LGS SINAV YERLERİ GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

  Kılavuza göre fotoğraflı sınav giriş belgesi, 27 Mayıs'tan itibaren e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden açıklanacak. Okul müdürlükleri bu tarihten itibaren öğrencilerinin sınav giriş belgelerini alacak ve mühürleyerek öğrencilere teslim edecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow