MEB LGS 2022 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB LGS tercih sonucu meb.gov.tr

MEB LGS 2022 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB LGS tercih sonucu meb.gov.tr

MEB LGS 2022 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak MEB LGS tercih sonucu meb.gov.tr
expand

LGS tercih sonuçları 2022 yılında Liselere Geçiş Sınavı puanı ile tercihlerini yapan adaylar tarafından beklenmeye başlandı. MEB LGS tercih sonucu ilanı ile adayların hangi okullara yerleştiğini duyuracak aynı zamanda boş kontenjanlar da ortaya çıkacak. Peki, LGS 2022 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Binlerce öğrencinin katılımı ile gerçekleşen LGS’de sınav ve sıralama süreci geride kaldı. Yerleştirme işlemleri için tercihler ise geçtiğimiz günlerde alındı. Peki, LGS tercih sonuçları hangi tarihte açıklanacak? İşte detaylar…

LGS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar 25 Temmuz 2022 tarihinde "www.meb.gov.tr" adresinde ilan edilecek.

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki yerleştirme sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) "www.meb.gov.tr" internet adresinden açıklanacak. Öğrenciler, yerleştirme sonuçlarına T.C. kimlik numaraları ve doğum tarihleri ile "sonuc.meb.gov.tr" internet adresinden ulaşabilecekler.

MEB SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

193 ÖĞRENCİ TAM PUAN ALMIŞTI

Sınava 48 farklı ilden katılan 193 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı. Puanların 100 ile 500 arasında değiştiği dağılımda 400-500 arasında puan alan öğrenci oranı geçen seneye göre artış gösterdi. Öğrencilerin yüzde 9,93'ü, 400-500 puan aralığında yer aldı. Öğrencilerin en yoğun bulunduğu puan aralığı yüzde 56,04 ile 200-299 oldu.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

SINAV SONUÇLARI 30 HAZİRAN’DA DUYURULMUŞTU

MEB sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre 5 Haziran 2022 Pazar günü gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı’nın sonuçları 30 Haziran 2022’de açıklandı.

 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow