hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  LGS 3. tercihleri başladı! İşte lise nakil işlemi tarihleri

  LGS 3. tercihleri başladı İşte lise nakil işlemi tarihleri
  expand

  LGS 3. tercih işlemleri bugün başladı. Tercih işlemlerinin başlamasıyla birlikte gözler lise nakil işleminin sona ereceği tarihe çevrildi. Peki, LGS 3. tercihleri ne zaman sona erecek? İşte lise nakil işlemi tarihleri ve e-Okul tercih sayfası…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Lise nakil süreci hız kesmeden devam ediyor. Nakil sürecinin ilk aşamasının tamamlanmasının ardından gözler LGS 3. tercihlerin ne zaman yapılacağına çevrilmişti. Beklenen tarih nihayet geldi. Yani LGS 3.tercihleri bugün itibariyle başladı. Peki, lise nakil işlemleri ne zaman kadar devam edecek? İşte merak edilen tarihler…

  LİSE NAKİL TARİHLERİ

  Yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları yani LGS 3.tercihleri 5-8 Ağustos'ta yapılacak. Yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının 10 Ağustos'ta duyurulmasıyla merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanacak. Her nakil döneminde öğrenciler, her gruptan en fazla 3 (üç) okul tercihinde bulunabilecekler.

  Daha sonra hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 6 Eylül'de yerleştirme süreci tümüyle sona erecek.

  Tercih işlemleri, öğrenci ve velisi tarafından "https://e­-okul.meb.gov.tr" internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüğünden gerçekleştirilecek. Tercihler, ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yerleştirmeye esas nakil döneminde herhangi bir tercihine yerleşen öğrenci önceki yerleştiği okul hakkından vazgeçmiş sayılacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow