LGS maratonu sona erdi

LGS maratonu sona erdi

LGS maratonu sona erdi

1 milyon 236 bin öğrenci bugün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleşen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda ter döktü. Sabah 9.30'da başlayan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın iki oturumu da tamamlandı. LGS'nin soru kitapçıkları ve cevap anahtarları www.meb.gov.tr adresinde yayımlandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

LGS sınavında birinci oturum 9.30’da başladı. İlk oturumda adaylara Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru soruldu ve 75 dakika süre verildi. 10.45’de sona eren bu oturumun ardından adayların soluklanmak için 45 dakika süresi vardı.

İKİNCİ OTURUM 11:30'DA BAŞLADI

11.30’da başlayan ikinci oturumda ise matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru soruldu ve adayların bu soruları yanıtlaması için 80 dakika süreleri vardı. Yüzbinlerce adayın ve ailelerinin uzun süredir hazırlandıkları LGS kapsamındaki merkezi sınav saat 12.50’de sona erdi.

SONUÇLAR 30 HAZİRAN'DA

Toplam 90 sorudan oluşan sınavın sonuçları 30 Haziran’da açıklanacak ve onu takip eden günlerde tercih dönemi başlayacak.

Sınav sonuçları, 30 Haziran'da "www.meb.gov.tr" internet adresinden ilan edilecek.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber