MEB tarafından 2019 LGS sınavı ne zaman yapılacak?

MEB tarafından 2019 LGS sınavı ne zaman yapılacak?

MEB takvimi içerisinde yer alan Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ne zaman yapılacak? 2019 LGS'ye dair Milli Eğitim Bakanlığı, sınav süresinin değiştiğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sınav saatlerinde değişikliğe gitti. Sekizinci sınıfta okuyan öğrencilerin gireceği sınava dair güncelleme ve sınavın ne zaman yapılacağına dair soruları MEB cevap verdi.

Sınav ne zaman yapılacak?

Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları İçin Yapılacak Sınavı, MEB tarafından 1 Haziran 2019 tarihinde yapılacak. LGS sayısal sınavında 40 soru için öğrenciler 80 dakikada cevaplamaya çalışacak. LGS sözel sınavında ise 50 soruya öğrenciler 75 dakikada cevap arayacak.

Örnek sorular

Milli Eğitim Bakanlığı, Ekim ayı ve Kasım ayında yayımladığı Liseye Geçiş Sınavı'nın üçüncü örnek sorularının yayımladığını duyurdu. Sınava girecek olan sekizinci sınıfta okuyan öğrenciler için bakanlık her ay örnek soru kitapçığının yayımlanacağını açıkladı.

Örnek soruları görmek için tıklayınız

2020 yılında LGS sınavı olacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk şu açıklamayı yaptı: LGS sisteminin getirdiği sorunların azaltılmasıyla ilgili eski ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer'le çalışıyoruz. Asıl hedef, sonraki yıllarda yapmak istediğimizi başlatmak ve kuralı yeni başlayana koymak. Yani üçüncü sınıftaki nasıl başladıysa öyle devam edecek. LGS önümüzdeki yıl yapılacak.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS