LGS Nisan 2020 örnek sorular MEB tarafından yayınlandı

LGS Nisan 2020 örnek sorular MEB tarafından yayınlandı

LGS 2020 örnek soruları MEB tarafından yayınlanmaya devam ediyor. Nisan 2020 örnek soru kitapçığı ile ilgili kurumdan açıklama geldi. Öte yandan MEB tarafından her ay hazırlanarak, internet sitesinden erişime açılan örnek soru kitapçıkları, artık 15 günde bir yayımlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın sadece birinci dönem müfredatı ve kazanımlarını kapsayan ikinci örnek soru kitapçığı yayımlandı.

LGS kapsamındaki merkezi sınavın sadece birinci dönem müfredatı ve kazanımlarını kapsayacağını açıklayan MEB, bu kapsamda hazırlanan ikinci soru kitapçığını http://odsgm.meb.gov.tr ve meb.gov.tr adresinden erişime açtı.

Bakanlık, bu çerçevede ilk örnek soru kitapçığını ise 27 Mart'ta yayımlamıştı.

LGS'ye giren öğrenciler için 2019 Ekim ayından beri her ay hazırlanan örnek soru kitapçıklarını internet sitesinden erişime açan Bakanlık, örnek soru kitapçıklarını artık 15 günde bir, birinci dönem müfredatı ve kazanımlarını kapsayacak şekilde yayımlayacak.

LGS kapsamında, 7 Haziran'da yapılacak merkezi sınava yönelik örnek soru kitapçığında, sayısal ve sözel testlerdeki soru sayısının yarısı kadar soruya yer verildi.

SÖZEL VE SAYISAL BÖLÜM SORULARI ERİŞİME AÇILDI

MEB’ten yapılan açıklamada yer alan bilgilere göre sayısal bölüm örnek sorularında 10 matematik ve 10 fen bilimleri soruları yayınlandı. Sözel bölüm sorularında ise 10 Türkçe, 5 T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, 5 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile 5 İngilizce soruları yer aldı.

LGS NİSAN 2020 SÖZEL BÖLÜM SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ…

LGS NİSAN 2020 SAYISAL BÖLÜM SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ…

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS