hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  LGS başvuruları alınıyor: Son kez | E Okul VBS giriş sayfası

  LGS başvuruları alınıyor: Son kez | E Okul VBS giriş sayfası
  expand

  Liseye Giriş Sınavı (LGS) başvuruları, son kez MEB’in resmi sitesinde yayınlandı; E Okul VBS giriş sayfası üzerinden başvurular gerçekleşiyor. Sınav giriş belgesi ne zaman verilecek sorusunu Milli Eğitim Bakanlığı cevapladı...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘zorunlu’ olarak yapmadığı, 8’inci sınıfta okuyan öğrencilerin gireceği sınava dair güncel resmi açıklamada bulundu. Bakanlık “Ancak sınav başvurusu yapmak istediği halde herhangi bir nedenle başvurusu gerçekleştirilemeyen öğrencilerin talebi üzerine bu öğrencilerimiz, bugün (28 Mayıs 2018 Pazartesi) saat 10.00 ile 16.00 arasında e-okul sistemi üzerinden başvurularını yapabilecektir.” açıklamasında bulundu.

  LGS ÖRNEK SORULARI YAYIMLANDI

  SINAV GİRİŞ BELGELERİ NE ZAMAN ALINACAK?

  Sınav giriş belgeleri, aynı sistem üzerinden 30 Mayıs 2018 tarihinde alınabilecek. Önemi uyarı: Sınav giriş belgesi olmaksızın öğrenciler sınava giremiyor.

  E OKUL VBS GİRİŞ SAYFASI: BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  TEOG YERİNE GELEN YENİ SİSTEMİN İLK SINAVI LGS NE ZAMAN?

  LGS sınav tarihi olaran MEB'in açıkladığı takvim; 2 Haziran 2018 tarihinde yapılacak. İki sözel ve sayısal olmak üzere iki bölümden oluşacak. Sözel bölümde Türkçe dersinden 20; T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dilden 10’ar olmak üzere toplam 50 soru çıkacak. Sözel bölüm oturumu saat 09.30’da başlayacak ve adaylara 75 dakika süre verilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sayısal bölümde ise matematik ve fenden 20’şer soru yer alacak. Sözel bölümden sonra verilecek 45 dakika aradan sonra saat 11.30’da ise sayısal bölüm oturumu başlayacak. Bu  oturumda da adaylar 40 soruyu 60 dakikada çözecek.  İki oturum arasında öğrenciler sınava girdikleri okuldan ayrılamayacaklar. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow