hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  LGS sonuç ekranı açıldı! İşte 2020 LGS sonuç sorgulama ekranı

  LGS sonuç ekranı açıldı İşte 2020 LGS sonuç sorgulama ekranı
  expand

  LGS sonuç ekranı Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından açıklandı! Lise adaylarının günlerdir nefesini tutup beklediği 2020 LGS sonuçları nihayet açıklandı. Öğrenciler ve veliler 2020 LGS sonuç ekranı sayfası üzerinden aldıkları puanı doğru ve yanlış sayıları ile netlerini görebilecekler. İşte, 2020 LGS sonuç sayfası...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından 2020 LGS sonuç ekranı öğrenci ve velilerin kontrolüne açıldı. Böylelikle yaklaşık bir aydır süren LGS sonuç heyecanı da sona ermiş oldu. Öğrenciler ve velileri sonuçlara Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından erişime açılan 2020 LGS sonuç ekranı “sonuc.meb.gov.tr” üzerinden ulaşıp rahatlıkla puan ve bet sorgulaması yapabilecekler.

  2020 LGS SONUÇ EKRANI

  TERCİH KILAVUZU NE ZAMAN YAYINLANACAK?

  Milli Eğitim Bakanı Selçuk, tercih süreci ile ilgili şunları söyledi:

  “16 Temmuz 2020'de merkezi sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, aynı gün içinde tercih kılavuzu da açıklanacak. Sınav sonuçlarını öğrenen öğrenciler, aynı gün yayımlanacak tercih kılavuzunda yer alan kurallara göre tercih işlemlerine başlayabilecek. Sürece büyük emek veren tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow